Український тиждень № 8 (640)

Зміст номеру

Росія на Донбасі: «Можем повторить»

У практиці інформаційно-психологічної боротьби є такий метод розхитування. Суть у тому, що агресор постійно бомбардує інформаційний простір жертви суперечливими повідомленнями. Вони йдуть послідовно, одне за одним, часто мають діаметрально протилежне значення та емоційне забарвлення або, наприклад, є взаємовиключними.

Юрій Лапаєв

Крим: від віроломства до репресій

Які злочини Росія скоїла під час окупації Криму й які досі скоює на півострові

Ганна Чабарай

Позичте державі

Чи можуть держоблігації стати ефективним засобом збереження заощаджень

Любомир Шавалюк

Павло Ґрод: «Найкращий захисник наших інтересів — це ми самі»

Тиждень обговорив із головою Світового конгресу українців Павлом Ґродом механізми протистояння російській пропаганді та потенціал зарубіжного українства у світі.

Алла Лазарева

На півдорозі до Європи

Про здобутки та втрати від запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

Любомир Шавалюк

Вічна тема

Розмови про врегулювання тютюнової галузі відповідно до європейських норм тривають роками, однак зміна влади не змінює підходів

Андрій Голуб

…лежала сокира

Чому Майдан залишається дієвим чинником української політики і як зберегти його спадок

Максим Віхров

Політика проти розслідування

Як нинішня влада ставиться до справ Майдану

Станіслав Козлюк

Справи Майдану

Працівники Офісу генпрокурора представляють державне обвинувачення в 59 справах, які розглядають київські суди. Загалом у них фігурує 141 підозрюваний.

Станіслав Козлюк

Полюси Майдану

Кого підняв, а кого опустив соціальний ліфт Революції гідності

Роман Малко

Володимир Голоднюк: «Мені хотілося вбити того, хто віддав наказ на розстріл Майдану!»

19 лютого 2014 року Володимир Голоднюк прибув на Майдан забрати додому сина Устима, який тоді перебував на барикадах, проте хлопець відмовився покидати друзів і столицю взагалі. Через кілька годин, 20 лютого, Устима Голоднюка вбили беркутівці. З того моменту минуло шість років, чоловік досі не може забути день, коли втратив свою дитину.

Михайло Ухман

Квітучий край руйнації

Чому, попри гучні обіцянки, на звільненому Донбасі не можуть зупинити промисловий занепад

Денис Казанський

Незгоди та суперечки

Чому Мюнхенська безпекова конференція виявила чимало протиріч між провідними політичними гравцями світу

Алла Лазарева

Die Welt: Про що йдеться Меркель

Для німецьких канцлерів внутрішня політика у федеральних землях — це завжди зовнішня політика. Себто перед Анґелою Меркель постав ризик руйнування не ХДС/ХСС, а ЄС, світової вільної торгівлі та визначеного ООН світового ладу

Торстен Крауель

Die Welt: Тюринзький синдром шириться Європою

Скандал довкола виборів у Тюрингії та його політичні наслідки декому здаються нещасним випадком. Однак ця турбулентність відбувається за зразком інших європейських країн і вже подекуди призвела до цілковитого розпаду партійного ландшафту

Сара Марія Брех, Клаус Ґайґер, Вірджинія Кірст, Мартіна Майстер

Die Welt: Приміщення 0.5.30 — таємний підвал

Якщо німецьким громадянам загрожує небезпека, терор чи епідемії — збирається кризовий штаб Федерального уряду. Чиновники засідають у підвалі, захищеному від прослуховування. Репортер Die Welt побував на місці

Ібрагім Набер

Хочете про це поговорити?

За даними дослідження Світового банку, в Україні кожен третій має психічний розлад.

Ксенія Фукс

Несамовитий Панаїт

Як українські письменники 1920-х «пригріли ренегата», котрий наважився замість панегіриків розповісти Заходу правду про СРСР

Ярина Цимбал

Шехбаль Шенюрт Аринли: «У сучасній Туреччині немає свободи думки й свободи слова»

Про болючі теми турецького суспільства, про цензуру та переслідування, які змушують сучасних турецьких митців покидати батьківщину, Тиждень поспілкувався з документалісткою та журналісткою у вигнанні Шехбаль Шенюрт Аринли.

Ганна Трегуб

Вихід з тіні

Як наївне мистецтво та примітивізм допомогли становленню авангардизму, хоча досі лишаються недооціненими й не надто знаними

Дарія Лисенко

Терикони і роботи

Кажуть, що легко розвиватися в атмосфері, яка сама тебе стимулює до розвитку. Наприклад, коли поруч із твоїм домом у Донецьку є великий центр дитячого розвитку: можна не турбуватися, що твоїм дітям не буде чим займатися. Але у 2014 році життя кинуло виклик багатьом людям, яким задля своїх дітей довелося не просто виживати, а й змінювати середовище, до якого вони потрапили. І, звісно, розвиватися самим.

Єлизавета Гончарова

Ми не беззахисні

Мюнхенська конференція з безпеки — лячна подія для запуску нової ідеї. Учасники — найважливіші люди й найсерйозніші експерти у світі. Нелегко привернути їхню увагу, а ще складніше домогтися їхньої згоди. Утім, якщо хочеш справити вплив, ця подія буде чудовим початком.

авторські колонки Едвард Лукас

На холодну голову

Шість років — не кругла дата, але достатня, щоб відсторонитися й оцінити події холодним розумом. Навіть якщо висновки здаватимуться банальними, є сенс виписати їх у стовпчик.

авторські колонки Юрій Макаров

Геополітичний реквієм Майдану?

На Майдани українці не виходять із суто економічними вимогами, здебільшого це вимоги екзистенційного характеру: політичні, геополітичні, національні тощо.

авторські колонки Ігор Лосєв

Дорогі мої вегани

Дивовижні десерти, ювелірно прикрашені розсипами свіжих ягід та шматочками фруктів, притягували до вітрини веганських солодощів натовпи гостей вуличного фестивалю.

авторські колонки Ольга Карі

Інфраструктура й політична реальність

Аналіз сучасних геополітичних реалій і визначення стратегій розвитку окремих країн на середньострокову перспективу неможливі без розуміння зв’язку між їхньою політичною вагою та місцем у світовому розподілі праці, зокрема в контексті розвитку інфраструктури.

авторські колонки Сергій Корсунський

Математика проти шахраїв

У 2014 році я любив давати своїм знайомим прихильникам Путіна, які мали хорошу технічну освіту, нескладну математичну задачу і дивитися, як їхні погляди вступають у суперечність із сухими цифрами.

авторські колонки Олег Фея

Франко і його Мирони

У франкознавстві тема роздвоєння відома давно. Його пояснюють не лише обставинами життя, а й письменством.

авторські колонки Тарас Лютий

Івенти і культура

Уранці, йдучи по площі Ринок у Львові, я побачив на фасаді міської ратуші великий рекламний транспарант «Форум івент-індустрії», а в нижній частині логотип славного міста Львова, а також Lviv Convention Bureau, Львівського конференц-бюро, що, зауважте, є міським комунальним підприємством, і головного організатора Global Event Forum.

авторські колонки ОНУХ