Український тиждень № 12 (540)

Зміст номеру

Війна як порядок денний

До 2014-го слово «війна» без жодних деталізацій викликало в українців чітку асоціацію з Другою світовою: давалися взнаки і радянська пропаганда, і просто усні перекази від старших поколінь.

Дмитро Крапивенко

Назвати ворога та «апгрейдити» АТО

Чого чекають від нового закону на Донбасі

Єлизавета Гончарова

Рикошет від судової реформи

Недосконале законодавство та непродуманість реформ можуть зруйнувати кількарічну роботу слідчих, прокурорів і суддів, які займалися розслідуваннями злочинів часів Революції гідності

Станіслав Козлюк

Головні виклики. Покладатися на себе

Ось уже третє десятиліття українці ніяк не можуть позбутися постколоніального синдрому й уперто шукають ключ до вирішення власних проблем за межами країни.

Олександр Крамар

Громадянська пасивність

Хоча волонтерський рух і громадські активісти завоювали довіру більшості українців, однак кількість тих, хто особисто долучається до їхніх ініціатив, залишається невеликою

Андрій Голуб

Зовнішній вплив як корисний подразник

Чому вразливість до російських загроз — це не тільки зовнішньополітичний чинник, а й симптом глибших внутрішніх проблем в атакованих країнах

Анна Корбут

Бонапартизм без Бонапарта

Як фобія політизації військової верхівки перешкоджала українським державним проектам

Ігор Лосєв

Паралімпійська ширма

Чому перемоги українців з обмеженими можливостями мають тішити, але не позбавляти розуму

Іван Вербицький

Ukraїner. Географічне відкриття України

Як волонтерський проект Ukraїner здатний змінити країну

Роман Малко

Вибори самодержця

Які слабкі сторони Росії виявили вибори й чим переобрання Путіна корисне для України

Максим Віхров

The Economist: Нові енергетичні супердержави

Чисті технології змінюють геополітику енергетичних ресурсів у світі, то хто ж переможе, а хто програє в зеленій революції?

The Economist

The Economist: Головна атракція

У гонитві за дивідендами від Brexit Франкфурт принаджує лондонських банкірів

The Economist

The Economist: Місце під сонцем для темної конячки

Венесуельська криптовалюта: порятунок чи пшик?

The Economist

Ахтем Сеітаблаєв: «Дуже хочу зняти комедію»

Тиждень зустрівся з Ахтемом Сеітаблаєвим, щоб поспілкуватися про сучасне українське кіно, зокрема про пропаганду в ньому, про те, що об’єднує нині кримських татар, а також про Кримський дім у Києві, який Ахтем очолює від початку 2017 року.

Анастасія Левкова

Не знищувати, а відроджувати

Донеччанин Максим Потапчук у ніч на 14 березня 2014 року лежав із розбитою головою в міській лікарні № 17, куди потрапив після кривавої бійні, на яку перетворився мирний мітинг у центрі міста. А в його будинку, що родина недавно придбала, уже шукали «укропа» та «зрадника Донбасу».

Єлизавета Гончарова

Жалоба по слабкості британців

Владімір Путін — людина стримана. Та ще до перегонів у неділю, на яких його переобрали (чи то перепризначили), він міг сміливо відкорковувати шампанське. Удома він як ніколи міцно тримає в руках владу. За кордоном позиції його противників як ніколи хиткі.

авторські колонки Едвард Лукас

Коли не складається пазл

Коли черговий ветеран пускає сам собі кулю в голову (а якщо він не має з чого, то вішається, ріже вени чи просто виходить із вікна), я завжди думаю про те, наскільки кожен, хто повернувся в «мирне життя» зі своєї війни, нагадує зіпсований шматочок пазла.

авторські колонки Валерія Бурлакова

Здолати апатію

У справі надання офіційного статусу УБД добровольцям тих підрозділів, які не пройшли процедури легалізації, є певні зрушення.

авторські колонки Яна Зінкевич

Випадок Ройтбурда

Минулого тижня я почав свою колонку «Магія конкурсу» словами: «Коли ви прочитаєте цю статтю, інтрига, яка міститься в ній, буде розкрита й вирішена, а наука, яка випливає з неї, ― обдумана».

авторські колонки ОНУХ