Український тиждень № 49 (525)

Зміст номеру

Фактор дестабілізації

Історія видатного експата, президента-реформатора, демократа-меритократа, що привів в Україну цілу плеяду земляків та однодумців, а потім вийшов із влади й очолив хрестовий похід проти «бариг» і заявив, що має намір «встановити диктатуру середнього класу», почала набувати несподіваних обертів.

Роман Малко

Олег Ляшко. Актор однієї ролі

У чому істинні суть і мета лідера сучасних радикалів

Роман Малко

Хюґ Мінґареллі: «Сьогодні головною перешкодою для українських товарів на шляху до Європи залишається саме законодавство»

Після саміту Східного партнерства Тиждень обговорив із головою представництва ЄС в Україні його результати та значення для нашої країни, причини відмови Євросоюзу надати черговий транш допомоги й перспективи українських товарів у ЄС.

Юрій Лапаєв

Дрони, ікра і равлики

Як український бізнес завойовує ринок ЄС

Максим Віхров

Павло Жебрівський: «Донбас — це совковий ідеологічний топонім»

Тиждень обговорив із головою Донецької військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським умови реінтеграції Донбасу, питання співпраці з громадським сектором та економічні аспекти відновлення регіону.

Дмитро Крапивенко

Донбас. Кроки до повернення

Успіхи й недоліки законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Єгор Фірсов

ОРДіЛО. Законсервований стан

Чому найімовірнішим для ОРДіЛО є сценарій Абхазії та Придністров’я

Денис Казанський

Німецька урядова криза працює на Францію?

Якщо німецькі соціал-демократи погодяться ввійти до спільного з християнськими демократами уряду, шанси реформувати ЄС відповідно до пропозицій французького президента збільшуються

Алла Лазарева

The Economist: Юань і до юаня для Європи

Деякі європейці бояться напливу китайських інвестицій. Іншим що більше, то краще

The Economist

The Economist: Заліснення Заходу

У багатих країнах дерева відвойовують територію. Розширення лісів не завжди популярне, але воно триватиме

The Economist

Білорусь. Азартні ігри з державою

Модернізована лісопереробна промисловість Білорусі лишається зоною ризикованого інвестування

Сяргєй Пульша

The Economist: План електропольоту

Бізнес серйозно розглядає можливість переходу до літаків з електричними двигунами

The Economist

Урок географії від Степана Рудницького

Чим актуальна сьогодні наукова та публіцистична спадщина українського вченого, який народився 140 років тому

Ольга Ковалевська

Яцек Денель: «Що ліпша література, то складніша вона для перекладу»

Про перекладачів, які творять світову літературу, постання медійних персонажів у XIX столітті, що претендували на політичний вплив, та сучасний історичний роман Тиждень розмовляв із польським письменником Яцеком Денелем.

Ганна Трегуб

Красиві і пов’язані

Мрія будь-якого фотографа або художника — показувати свої твори через експозиції. І що більше ідей, то більше бажання заявити про себе через полотно або об’єктив.

MI6 визнає російську загрозу

Після 25 років самозаспокоєння Британія визнає Росію пріоритетною міжнародною проблемою. На містку корабля Вайтхолл (назва урядового кварталу в Лондоні. — Ред.) капітан береться за штурвал. Кочегари закидають вугілля в пічки, а мореплавці намагаються відшукати закинуті мапи й графіки.

авторські колонки Едвард Лукас

Криза як шанс

Низка авантюрних казусів, як-от знімання з даху рятівника демократії або засвічування агентеси під прикриттям, створює інформаційний хаос, витісняючи із суспільної свідомості два найголовніших, найістотніших питання: як перемогти у війні й що робити потім із Донбасом? Перше хай радше обговорюють люди зі зброєю, а от стосовно другого кожен громадянин України мусив би мати власну думку.

авторські колонки Юрій Макаров

Йти в інший бік

Вже не думаю, що поїздка до Донецька стане можливою найближчим часом навіть у теорії. У це вірилося в 2014‑му, коли там ще залишалося багато знайомих, які чекали: ось-ось — і все буде як раніше. Про це мріялося навіть у 2015-му, коли лінія фронту наблизилася до мого міста майже впритул і могла хитнутися в будь-який бік.

авторські колонки Єлизавета Гончарова

Ризикована демократія

Найближчі вибори відбудуться лише у 2019-му, але перегони де-факто вже тривають, і наступного року буде ще «веселіше». Бо щойно політологи закінчили препарувати президентський рейтинг одного популярного співака, як партію зареєстрував один відомий комік. А чом би й ні? Враховуючи невибагливість нашого виборця, як мінімум депутатський мандат йому гарантований. Та що комік — за бажання та достатніх ресурсів до Верховної Ради можна завести кого завгодно…

авторські колонки Максим Віхров

Чехи й поляки

Цього року чехи й словаки вшановують ювілеї своїх борців за свободу. У вересні чехи згадували 80-ту річницю з дня смерті президента, засновника Чехословаччини Томаша Ґарріґа Масарика.

авторські колонки Ярослав Пешек

Social media blues

Повернення в Торонто позбавило мене улюбленої під час подорожей роботи: занурення в метафізику повсякденного життя місць, які я відвідав.

авторські колонки ОНУХ