Кажуть, українці занадто багато святкують. Цілком можливо. Але чого б не посвяткувати, коли є привід і натхнення. Врешті, відпочивати від важких трудів сам Бог велів. А на завершення, будьмо відвертими, не найлегшого, хоч і не найважчого за останню чверть століття року й поготів.
На яких ділянках фронту можливі інтенсивні бойові дії найближчим часом
Про що може розповісти аналіз держбюджету та політичних баталій навколо нього
Тиждень опитав народних депутатів, чи змогла держава за три роки налагодити роботу там, де все трималося лише на активістах і волонтерах
Поки в Україні війна, з фронту вже повернулися тисячі ветеранів. А разом із ними й забуті з часів СРСР проблеми: психологічна реабілітація, реінтеграція в мирне життя та бюрократія
Сарі 30 років. Вона журналістка, живе у Брюсселі, багато подорожує. Цікавиться Україною: розпитує про війну, мову, рівень життя людей. Про корупцію чи «правих радикалів» (теми, які частіше за інші фігурують у нечисленних сьогодні матеріалах про нашу державу в західних ЗМІ) не згадує: їй ці нюанси не дуже відомі, адже її робота ніяк не перетинається з нашим регіоном. А отже, у неї немає сформованого бачення ані країни, ані її проблем, ані місця чи дотичності до Європи. Приблизно стільки само вона знає про Росію: щось стандартне, романтизовано-загадкове про Санкт-Петербург, культуру, літературу.
Тиждень розмовляв із французьким політологом і викладачем геополітики про перспективи завершення війни в Україні, а також про світову та європейську безпеку.
…і зробило її безповоротно європейською
Якби вам трапилося почути такий звук на одній із галасливих вулиць Янгона, то й уваги не звернули б: він просто видався б ніжним гудінням, що відразу тане в навколишній какофонії. Але в досвітній тиші монастиря він пролунав різко, немов сирена повітряної тривоги. За кілька хвилин до четвертої ранку чернець ударив у два гонги з інтервалом приблизно в секунду.
Про спонтанність у культурі бітників та соціальний протест, який змінив США, про Боба Ділана й імпровізацію, а також про те, чого саме американські художники навчились у колег із Мексики, Тижню розповів професор-мистецтвознавець Деніел Белґрад.
Моя дитина напередодні свого чотириріччя збагатила власний словниковий запас новим словом «трансформація», а я підписалася в Instagram на нове слово щодня задля збагачення свого словничка. Так от та «трансформація», яку мій син вживає у значенні перетворення людини на робота, стосується, як виявилось, і мене. Причому стосується так яскраво, що ілюстрації моїх змін прекрасно підійшли б для унаочнення значення цього слова…
Як відомо, все, чим користується сьогодні «молода республіка», так чи інакше запозичено, а простіше кажучи, «віджато» в українських виробників. Однак місцева пропаганда як особливий успіх і творіння виключно «власними силами» видає два «досягнення»: мова про «оператора зв’язку» «Фенікс» і такий самий «вітчизняний» «Центробанк ДНР».