Український тиждень № 43 (467)

Зміст номеру

Прокурорське прискорення

«Злодій мусить сидіти в тюрмі», — майже всі знають цю фразу оперативника Ґлєба Жеґлова з відомого радянського серіалу. І мало хто пригадає аргументи його напарника та опонента Владіміра Шарапова, який наполягав, що право­охоронці повинні діяти чесно за будь-яких обставин.

Андрій Голуб

Оксана Сироїд: «Мінськ — це втеча від реальності»

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд розповіла в інтерв’ю Тижню про дисбаланс влади, російські «консерви» та про те, як повернути окуповані території.

Роман Малко

Бюджет: поправка на піар

Цього року Кабмін спромігся подати проект держбюджету восени, вчасно запустивши процес його формування. Депутати запропонували понад тисячу правок до документа. Хоча самореклами в них було більше, ніж конструктиву

Станіслав Козлюк

Вибори на Донбасі: відкатаний сценарій

Як зазвичай відбуваються вибори на Донбасі

Єлизавета Гончарова

Режисери комунального бунту

Як політики використовують тему підняття тарифів у власних інтересах

Денис Казанський

Приховане за хештегами

Сильні і слабкі сторони Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

Ганна Трегуб

Мирослав Слабошпицький: «Зйомки фільму — це завжди антропологічна експедиція»

Український режисер, лауреат Гран-прі Кан­­нського кінофестивалю в інтерв’ю Тижню розповів про шляхи, якими українське кіно може дістатися світового глядача, баланс між бізнесом і культурою в кіноіндустрії та модернізацію вітчизняного кінематографа за суттю, змістом та формою.

Ганна Трегуб

Розігнати рейтинги. Чому настав час українізувати телевізор

Що об’єднує більшість українських телеканалів? Пропаганда. Власне, те, заради чого вони створювалися, фінансуються й існують. Вона не завжди помітна й нахабна, частіше прихована, але це основа й мотивація їх існування. Якби вона працювала в інтересах держави та суспільства, все було б добре. В Україні ж ситуація збочена. Пропаганда обслуговує групи чи окремих людей, інтереси яких не завжди, а точніше доволі рідко, збігаються з інтересами суспільства.

Роман Малко

Лоран Шамонтен: «Нові санкції проти Росії можливі»

Тиждень поспілкувався з французьким політичним аналітиком і публіцистом про перспективи відновлення миру в Україні та західне сприйняття російського військового втручання в Сирії.

Алла Лазарева

Алеппо — поріг чутливості Європи

Зупинити бомбардування мирного населення Алеппо військами Путіна Захід не може. Все, що залишається, — запровадити санкції, але й із цим проблеми

Жанна Безп’ятчук

The Economist: Ненависть до Гілларі

Чому зневажають найімовірнішу наступницю президента США

The Economist

The Economist: У дорогу — з надією

Найбільша міграційна криза Європи сьогодні — потік африканців із Лівії до Італії

The Economist

Спокуси Березової Рудки

Гніздо Закревських і Тарас Шевченко

Володимир Панченко

Дві столиці

Я нечасто вибираюся з «ДНР». Ще рідше буваю в столиці. Але щоразу, коли вдається виїхати на контрольовану Україною територію, найбагатшим досвідом стає саме спілкування з людьми на «великій землі».

Станіслав Васін

Нові контакти

Однією з ознак «нового» життя нині стало цілковите оновлення телефонної книжки. Замість звичних фахівців — лікарів та ремонтників — найчастіше треба відшукувати нових.

Вікторія Малишева

Засмічена територія

Скільки їх? Ось водій маршрутки відмовляє бійцю АТО в безплатному проїзді. Півбіди, коли робить це з банальної жадібності, а коли коментує «я тебе туди не посилав», а то й відверто висловить симпатію до сепаратистів?

авторські колонки Дмитро Крапивенко

Відкладений попит

Ви давно чули про державну підтримку театрів? Я теж ні. Тобто взагалі ніколи не чув. Ну теоретично має бути якийсь рядок у бюджеті Мінкульту, але так, щоб спеціально, урочисто, під оплески Ради... Так само я не чув про окрему спеціальну програму фінансування художніх музеїв, симфонічних оркестрів, архітектурних майстерень, ансамблів пісні й танцю. Є лише дві галузі, які заслужили на окремий закон і відповідну інституцію: українське кіно та українська книжка.

авторські колонки Юрій Макаров

З усіх мистецтв

Технічні відкриття завжди спокушали владу використати їх політично, як маніпулятивні технології.

авторські колонки Ігор Лосєв

Свято альтернативної пам’яті

Угорське повстання 60-річної давності — та його придушення через вторгнення радянських військ — було однією з найважливіших подій повоєнної Європи.

авторські колонки Едвард Лукас

Зустрічі

«Той, хто невдало попрощався, не може сподіватися на щось велике від нових зустрічей». Мілан Кундера «Невідомість»

авторські колонки ОНУХ