Український тиждень № 17 (441)

Зміст номеру

Мікроменеджмент макропроблем

«З часом наші військові разом із «бійцями дипломатичного фронту» примусять окупантів забиратися геть із нашої землі» — це повідом­лення з Twitter Петра Порошенка 27 квітня.

Анна Корбут

Кримські переселенці та шлях додому

Як консолідувати вигнанців із півострова

Ігор Лосєв

Операція, яку небезпечно відтерміновувати

Чому продовження болісних реформ в інтересах звичайних громадян і чим небезпечне гальмування процесу

Олександр Крамар

Ігор Білоус: «Іноземних інвесторів насторожують макронестабільність і політична турбулентність в Україні»

В ексклюзивному інтерв’ю Тижню голова Фонду державного майна України розповів про оціночну вартість держактивів, виконання плану приватизації, претендентів на Одеський припортовий завод та управління росіян українськими обленерго.

Тетяна Омельченко

Реванш через суди

Тиждень дослідив подробиці першого вдалого для колишніх працівників МВС судового провадження, у результаті якого міліціонер поновився на посаді в Нацполіції

Андрій Голуб

Мирна диверсія

Колишні силовики, регіонали та пособники сепаратистів створюють у Києві «пацифістську» мережу

Богдан Буткевич

Ґретта Феннер Зінкернаґель: «Критичний аспект успішного розслідування — відсутність політичного втручання»

Тиждень поспілкувався з директором Міжнародного центру з повернення активів про співпрацю з Генпрокуратурою України в розслідуванні фінансових злочинів режиму Януковича, запоруку успіху в пошуку вкрадених активів і механізми взаємодії фінансової розвідки на міжнародному рівні.

Анна Корбут

Остаточно прокинутися

Історична пам’ять — річ делікатна. Грубе маніпулювання нею небезпечне і для маніпулятора, і для маніпульованого

Юлія Олійник

Фундамент майбутнього

Чому саме нині настав час створити Пантеон українських героїв і яким він мав би бути

Роман Малко

Володимир В’ятрович: «Інститут національної пам’яті має бути певним продюсером наукових досліджень»

Чому розсекречені архіви СБУ досі не передано Українському інститутові національної пам’яті, на що бракує коштів історикам і хто гальмує процес створення Музею Майдану, в інтерв’ю Тижню розповів директор цього інституту Володимир В’ятрович.

Роман Малко

З дозиметром і без

Напередодні роковин Чорнобильської трагедії Тиждень побував у мертвому й живому містах атомників

Станіслав Козлюк

Болотяна солідарність

Чи вдалося владі приборкати «бурштинову лихоманку» на Поліссі

Денис Казанський

Непопулярна і невпинна

У рік політичних бунтарів американці можуть обрати президентом королеву істеблішменту

The Economist

Обманеш раз…

Раніше німецький істеблішмент вірив у примирення з Росією. Тепер — ні

The Economist

Юнал Чевікьоз: «Якщо Сирія розвалиться, цей процес не завершиться на її території, а пошириться на весь Близький Схід»

Президент Центру політики в Анкарі Юнал Чевікьоз, спікер цьогорічного Київського безпекового форуму, розповів Тижню про погіршення турецько-російських відносин, «ІДІЛ» як новий етап в історії світового тероризму, небезпеку дезінтеграції Сирії для всього Близького Сходу та державне самовизначення курдів.

Ганна Трегуб

Найтемніша ніч

Економіка у вільному падінні. На президента, найімовірніше, чекає імпічмент. Бразильська демократія переживає найважчий час від кінця диктатури

The Economist

Рідкісний вид

Як змінювалася британська монархія за час правління Єлизавети ІІ

Майкл Бініон

Солвіта Кресе: «Питання про ідентичність Європи знову набуває нетривіального значення»

Міжнародний куратор виставки сучасного мистецтва країн Північної Європи, Балтії та України «Ідентичність. За завісою неод­нозначності», яка нині триває в Національному художньому музеї України, Солвіта Кресе розповіла Тижню про арт як потужний рупор кожної країни на міжнародній культурній арені, вплив монументів на публічний простір та громадську думку й декомунізацію.

Ганна Трегуб

Альтернативна Корюківка

Як формується культурний шар у поліському райцентрі

Олександр Стукало

Розіпни!

Не так давно інформаційний простір України сколихнула новина про можливе відновлення пенсійних виплат тим, хто зараз проживає на окупованій території. Із цього меседжа почав свою роботу уряд нового прем’єра, який уже встиг від нього (меседжа) відхреститися. І це цілком звично для будь-якого політичного середовища.

Станіслав Васін

Дрібні радощі

Що мене хвилює по-справжньому, то це не дефіцит улюблених продуктів чи брак поштових скриньок, а перекриття кордону.

Яна Вікторова

Ціна «договорняків»

В Одесі знову неспокійно. Напередодні дати 2 травня в головному порту України загострилася ситуація і в політичному, і в криміногенному сенсі. Це прямий наслідок «договорняків» Банкової з регіоналами в особі Геннадія Труханова, на які свого часу пішла команда Порошенка.

авторські колонки Богдан Буткевич

Зрозуміти сьогодення

Здатність людської спільноти протягом тривалого історичного часу зберігати у свідомості образ свого минулого, що емоційно переживається, воліють називати національною пам’яттю. Звісно, національна пам’ять є не тільки проекцією на минуле, вона надзвичайно міцно пов’язана із сучасністю та майбутнім людей, що об’єднані спільністю історичних спогадів.

авторські колонки Ігор Лосєв

Від Мазепи до мадам Тюссо

Хотів почати з Івана Степановича, але вирішив краще спершу «що», потім уже «як». Так от, урочисто закликаю до подальшого переформатування укра­­їнської історичної матриці в тому вигляді, у якому вона функціонує в масовій свідомості, без жодних компромісів. Ніяких «це ж наша історія» або, ще краще, «наша спільна історія».

авторські колонки Юрій Макаров

Популізм у головах

Не люблю слова «популіст» — журналісти цим кліше часто називають «політика, що завойовує багато голосів завдяки програмі, з якою я не погоджуюся». Коли такий політик до того ж уміє виголошувати промови, можна додавати: «демагог». Однак, поза сумнівом, політичний мейнстрим Заходу зіткнувся із серйозним викликом з боку політиків, які пропонують швидкі відповіді й спрощені рішення, викидаючи за борт принципи повоєнних десятиліть.

авторські колонки Едвард Лукас

Робота в Чехії

За даними чеської інформагенції CTK, промисловості країни не вистачає щонайменше 70 тис. робітників та спеціалістів із вищою освітою в машинобудівній та електротехнічній галузях, хімічній і текстильній промисловості.

авторські колонки Ярослав Пешек

«Книжковий Арсенал»: українське чи якісне?

Якщо в попередні два десятиліття українські книговидавництва щороку готувалися до однієї великої події — Форуму видавців у Львові, то в останні кілька років додався ще один гігант — «Книжковий Арсенал», який за короткий період переріс усі дотеперішні ярмарки-фестивалі в Києві. Чи цілком він перевершив Форум, чи став йому конкурентом, а чи радше партнером, думаю, відповідь залежить передусім від респондента.

авторські колонки Анастасія Левкова

Пенсійна справедливість

Дискусії про те, потрібно чи не потрібно платити пенсії жителям окупованих територій, останнім часом ведуться практично в усіх медіа. І думки щодо цього діаметрально протилежні.

авторські колонки Денис Казанський