Український тиждень № 10 (434)

Зміст номеру

Смерть online

Про неї нині сказано й написано дуже багато гарних і гучних слів. Щирих і не дуже. І вона справді варта захоплення, бо з породи велетнів та героїв, які ламають історію власним духом.

Роман Малко

Вічне питання добровольців

Як визначити правовий статус «невидимих» бійців

Леся Василенко

Евелін Фаркас: «Позитивний приклад України потрібен нам усім»

До вересня 2015 року Евелін Фаркас була заступником помічника міністра оборони США, відповідала за напрямки Росії/України/Євразії.

Анна Корбут

Форсувати Буг. Чи подолає Волинь відставання від Люблінського воєводства

Чи здатні Рівненська і Волинська область наздогнати найближчий регіон Польщі

Олександр Крамар

Бурштинова Сомалі

Попри публічні скандали й гучні обіцянки політиків, незаконний видобуток бурштину не зазнав суттєвих обмежень

Денис Казанський

Коли всім відносно добре

Контрабанда залишається важливою «галуззю» економіки регіону. Населення прикордонних районів Волині не бачить для себе альтернативної зайнятості

Роман Малко

Далекий тил УКРОПа

Волинь, яку свого часу можна було вважати вотчиною Ігоря Єремеєва, поступово перетворюється на базовий регіон Ігоря Палиці — соратника Ігоря Коломойського

Станіслав Козлюк

Чи розчинилася волинська шляхта?

Ще в ХІV—ХVІ століттях унаслідок складних політичних і соціальних трансформацій на Сході Європи в Україні постало таке явище, як Gente Ruthenus Natione Polonus

Юрій Терещенко

Незлічені втрати

Протягом війни на Донбасі знищено десятки підприємств і сотні будинків. Проте точну кількість втрачених історичних пам’яток не береться назвати ніхто

Станіслав Козлюк

Чи боротися за Україну

Що кандидати на посаду президента США говорять про українсько-російську війну

Віталій Рибак

Привид Трампа

Аналізуючи підготовку до президентських виборів у Сполучених Штатах, французьке експертне середовище переважно зосереджується на феномені Дональда Трампа, проектуючи ситуацію на власні реалії

Алла Лазарева

Трюдоманія-2

Чи вдасться новому прем’єр-міністрові конвертувати свою популярність у політичний вплив?

The Economist

Лояльні серцем

Парламент КНР незабаром збереться на обговорення нового п’ятирічного плану для економіки. Але китайське керівництво більше переймається тим, чи втримається воно у своїх кріслах

The Economist

Пасивна енергія

Зміни в принципі функціонування WiFi можуть спростити комунікацію між пристроями

The Economist

Євген Сивокінь: «Українська анімація окрім діснеївської школи бачила ще й гротескову, ґрунтовану на західній карикатурі традицію»

Метр української анімації Євген Сивокінь розповів Тижню про мультфільми як недитяче мистецтво, про долю славно­звісних стрічок із серії «Все про козаків» і про те, як повернути вітчизняне анімаційне кіно на наші екрани.

Ганна Трегуб

Виконавча комендатура

У березні минулого року на жовтій поштовій скриньці (вони ще висіли всюди) просто біля колишнього Жовтневого виконкому з’явилося рукописне оголошення «Російські окупанти, геть з нашої землі!», написане різнокольоровими маркерами й без помилок. Його майже відразу зірвали, віднесли черговому, а там уже далі — розбиратися.

Яна Вікторова

Україна vs «республіка»

Останнім часом українські (як, власне, і «республіканські») ЗМІ дедалі частіше порушують тему відносної стабільності й навіть у чомусь переваг життя в «ДНР». Звісно, сама «республіка» в цьому сенсі не зраджує своєму пропагандистському курсові, що був узятий іще в перші травневі дні 2014-го: «Жить стало лучше, жить стало веселее».

Станіслав Васін

Куди котиться світ?

На обрії кінець Заходу. За рік Європейський Союз, НАТО й трансатлантичні відносини між США та ЄС можуть перетворитися на руїни. Як написала в колонці для Washington Post минулого тижня моя подруга Енн Епплбом, на нас чекає низка безпрецедентно ризикованих виборів.

авторські колонки Едвард Лукас

Важлива ланка в українському поліцентризмі

Волинь — історична українська земля, яка відігравала значну, а інколи навіть провідну роль у політичних і культурних загально­національних процесах. Цьому сприяли принципові особливості нашого цивілізаційного устрою, який можна умовно назвати поліцентризмом — і політичним, і культурним.

авторські колонки Ігор Лосєв

Культура проти вразливості

Поняття вразливості має дедалі більший успіх у соціологічних аналізах і коментарях. Вразливість особистості, що перебуває під тиском через ринкові реалії, безпекові виклики, екологічні загрози.

авторські колонки Франкі Бландо

За рибу гроші-6

Найпростіше нічого не робити. Хай воно йде, як іде, може, саме кудись вивезе. Це саме та «стратегія», яку впродовж двох останніх років демонструвала влада в усіх своїх ланках, вдаючи, ніби надзвичайно стурбована долею державної мови. Тим часом, як уже було сказано (див. Тиждень, № 1-2, 4, 6, 7, 9), мовна картина в Україні значно складніша й, головне, конфліктніша, ніж малюють собі ідеалісти, адепти постмайданної соціальної злагоди.

авторські колонки Юрій Макаров