Український тиждень № 13 (178)

Зміст номеру

Рейдерство шляхом реформи

Майже рік минув після запровадження інновацій у судовій системі, які набули чинності після ухвалення закону про судоустрій та статус суддів, а також внесення змін до документа про Вищу раду юстиції. Ці нововведення суттєво обмежили повноваження Верховного Суду України і зробили відповідну гілку фактично залежною від виконавчої влади. Однак регіонали вирішили повернути ВСУ частину відібраних прав і навіть ініціювали відповідний законопроект.

Аліна Пастухова

Ціль – президент?

Новий Кучмагейт задуманий як віяловий обстріл, але наслідки його реалізації можуть здивувати авторів

Юрій Райхель

Залік автоматом

Україна все ще залишається одним із найбільших експортерів озброєнь. Однак без системного реформування вітчизняний ОПК може втратити більшість ринків збуту.

Сергій Згурець

Про людське око

Історики, які в майбутньому вивчатимуть супільно-політичний процес нинішньої України, знайдуть для себе багато цікавого у вивертах свідомості й політичній винахідливості, які демонструють деякі представники нинішньої влади.

Ростислав Павленко

Повелителі FM-хвиль

На ринку радіо з’явився новий потужний гравець: на останньому конкурсі Національна рада з питань телебачення і радіомовлення віддала одразу 55 частот ДП «Новий обрій».

Леся Ганжа

Гостинні гомункули

МЗС витратило $100 тис. на рекламну «стратегію» України за кордоном

Олекса Манн

Труби кличуть

Росія використовує швидку дипломатію та інформаційні операції, прагнучи подолати відставання в побудові свого «Південного потоку» від європейського Nabucco

Ростислав Павленко

Розплата за егоїзм

Держави на захід від Росії були приречені на тісний оборонний союз, проте не змогли переступити через власні вузьконаціональні інтереси

Олександр Крамар

Лабіринти несвідомого

Юрій Прохасько про неврози Європи й України

Ірина Панченко

Без ручки чи на коліщатах

Як вивітрити з музеїв запах нафталіну

Олена Максименко

Адреса польського кіно

Аґнєшка Одорович про реформи Польського інституту кіномистецтва

Лесь Белей

Триколор зі свастикою

Тавруючи визвольні рухи Литви, Естонії, України за «колабораціонізм» у Кремлі воліють забути, що в 40-х роках ХХ століття колишні білогвардійці масово опинялися в лавах СС та Вермахту

Дмитро Калинчук

П’ята колона? Відчуження меншин? Чи ні те, ні інше?

Слабка зацікавленість виборців у Європейському парламенті за низької явки під час національних виборів до нього є найкращим доказом того, що дрібні маргінальні політичні партії мають усі шанси увійти до європейського клубу й здобути там новий майданчик для зведення національних рахунків і завершення розпочатих вдома справ.

авторські колонки Леонідас Донскіс

Поганий приклад

Мало кому спаде на думку, що кінцевою метою операції «Кучмагейт-2» може бути чиєсь прагнення відновити справедливість, здійснити правосуддя, покарати злочинців.

авторські колонки Юрій Макаров