Юрій Луканов

У Януковича не може бути нічого, чого б не могло бути

16 Листопада 2011
То що, шановні співвітчизники, нас знову розвели, як лохів? Жодного європейського просування не буде. У вівторок парламент не декриміналізував статтю Кримінального кодексу, за якою судили Тимошенко і яка лишилася там ще з часів Радянського Союзу. Верховна Рада фактично формалізувала те, що й без того було зрозуміло всім реалістично мислячим людям: Юлія Тимошенко із в’язниці не вийде.

Хтось скаже, що цього не може бути, але можна не сумніватися, що Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом не буде підписано. Щоправда, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко висловлює надію, що її таки укладуть. Таце схоже на самопідбадьорювання. Або самонавіювання. Огризка можна зрозуміти: він дуже багато зусиль свого часу доклав до просування в Європу. І йому прикро визнавати, що колосальні його та його колег зусилля виявилися марними.

Днями я спілкувався в кулуарах з європейським дипломатом. Він сказав, що запланований на грудень саміт Україна – ЄС відбудеться, але на ньому лише оголосять про завершення переговорів на цю тему. Не буде навіть парафування угоди, тобто схвалення її остаточного тексту. Тому що не можна ж так відверто брехати європейським колегам. Не можна так відверто ігнорувати ті принципи, на яких будується Євросоюз.

Припускаю, що хтось скаже: «Це ж безглуздо! Нелогічно. Неймовірно». Гадаю, нам уже слід звикнути, що нинішня бригада при владі, робить ну дуже багато такого, що з погляду здорового цивілізованого глузду здається ненормальним.Згадайте. Коли готувалося зґвалтування Конституційного Суду, ми казали: «Чинити так немислимо». Тим не менш, його зґвалтували. Коли готувалися написані ледь не на коліні Харківські угоди, ми теж казали: «Такого не може бути! Не можна продавати національну безпеку за газ». Угоди не лише були підписані, але ще й дикими бійками в парламенті були ратифіковані. Коли порушили кримінальну справу проти Юлії Тимошенко, то ми казали: «Такого не може бути». Потім казали, що не може бути, що її посадять в сізо, що її засудять, що не може бути, щоб її тримали довго. Є ще чимало випадків, коли ця влада, всупереч нашим уявленням, коїла щось неймовірно безглузде і незаконне.

Так само тепер і з інтеграцією до Європейського Союзу. Її не відбудеться. Лише тому, що переляканий   Віктор Янукович панічно боїться своєї головної опонентки. Він не випускає її з-за ґрат навіть ціною відмови від просування до Європи.

А ще Янукович боїться бунтів і майданів. Він тремтить від гіпотетичного роздратування народу країни, яку очолює. Саме тому він дав наказ своїм пацанам у Раді проголосувати поправку до закону, згідно з якою він, головнокомандувач, має право одноосібно, без узгодження з парламентом, як було раніше, використовувати Збройні Сили у мирний час. Для чого йому знадобилося таке право? Ясна річ, у разі чого він спрямує війська на мирних громадян, які можуть вийти на масові акції протесту. Ви скажете, що такого не може бути? На це я вже дав відповідь раніше. Нікчемний і переляканий Янукович не зупиниться ні перед чим, щоб зберегти владу у своїх руках.

Зараз на черзі ухвалення закону про вибори – процес, за яким стежить Захід. Янукович боїться чесних виборів. Тому що він і його бригада просто не здатні чесно вигравати на політичному полі. Тож він шахраює і в цьому питанні, як завжди. Поряд із законопроектом про вибори, який пройшов експертизу у Венеціанській комісії, з’явився і проект закону, котрий містить положення, що дають можливість виборчим комісіям легко знімати неугодних владі кандидатів. Саме таке коїлося на місцевих виборах 2010 року. Я майже переконаний, що Янукович легко проігнорує думку Заходу і накаже схвалити законопроект, який вигулькнув з кулуарів.Крім того, він дасть санкцію на численні підробки під час виборчого процесу. Лишень не кажіть, що це неможливо.

Прикро, але громадяни стали заручниками цих страхів верховного головнокомандувача. У нього давно запаморочився розум і він робить крок за кроком, якими налаштовує проти себе всю країну. Збирається спиратися на тупу силу, «гасити»всіх невдоволених міліцією, військами, СБУ, прокуратурою і судами. Насправді, ресурсів, щоб підтримувати інструменти примусу, в нього немає. Адже якщо нарешті спалахне серйозне протистояння, то ні війська, ні міліція його не захищатимуть. Мітинг на кілька тисяч розігнати вони можуть. А коли вийде натовп тисяч на п’ятдесят – сто, то на чорта міліціянтам, які заробляють по кілька тисяч гривень, воювати з громадянами? Вони цього не робитимуть. Хоча якась кількість людей і може постраждати, на жаль.

Питання лише в тім, яких іще нахабних дурниць мають накоїти Янукович із Азаровим, щоб народ врешті-решт прокинувся і почав діяти? Куди вони нас мають запроторити? Продати росіянам чи, може, китайцям у рабство? У кого ще треба відібрати пільги, яку ще частину суспільства обдурити, щоб заворушилися не окремі прошарки, а ціле суспільство?

Відповідей на це запитання наразі ніхто не може дати.