Юрій Лапаєв

Новини 404

24 Травня 2017
У російській пропаганді Україну доволі часто називають «країною 404», або failed state, тобто державою, що не відбулася.

Таким чином у споживачів цього інфопродукту має скластися враження, що Україна й зараз не існує, і раніше не існувала, і взагалі є фантазією хворих бандерівців. А тому потребує негайного скасування всіх державних інститутів і переведення під повний контроль «старшого брата». Такий погляд на нашу країну існував доволі давно, але особливого поширення набув із початком окупації Криму. Немає країни — немає проблем украсти півострів. З розв’язанням війни на Донбасі цей міф лише посиливсь і використовується місцевими та прибулими політтехнологами для протиставлення «великим успіхам державотворення молодих республік». Зараз такий вираз є своєрідним маркером, за яким можна виявити прихильників «русского мира».

Утім, навіть якщо відкинути історичні факти та юридичні аспекти й зосередитися виключно на новітніх подіях, пропагандистам стає дещо незручно. Я спробував зібрати повідомлення лише цього року, отже, йдеться про неповні п’ять місяців.
Культура. За цей термін Україна встигла провести фінал конкурсу «Євробачення». Не розумію ажіотажу, що виник довкола цього другорядного змагання, більшість учасників якого просто фрики. Утім, погоджуюся, що конкурс є позитивним явищем для країни. Київ відвідало багато іноземців, яким можна було донести важливі для країни тези. Я не розбиратиму всі зради чи перемоги організаторів, але мушу сказати, що вийшло більш-менш пристойно й навіть інцидент із Седюком не зміг зіпсувати позитивне враження. А ще раніше до Києва приїхали Армін ван Бюрен та Артуро Сандоваль, кому хто ближчий. Більш зіркові гості будуть улітку, але я обмежений травнем. Відбувся черговий «Книжковий Арсенал». Українські анімаційні фільми «Микита Кожум’яка» та «Мавка. Лісова пісня» підкорили не лише свою Батьківщину, а й багато інших країн. Фактично можемо говорити про перші реальні успіхи вітчизняної кіноіндустрії за кордоном. Звичайно, було ще багато подій локального масштабу, втім, хочеться підкреслити саме міжнародний рівень.

У російській пропаганді Україну доволі часто називають «країною 404», або failed state, тобто державою, що не відбулася. Але реальні новини легко спростовують це твердження

Спорт. На жаль, не обійшлося без поразок, маю на увазі бій Володимира Кличка. Хоча й цей програш був гідний, він зміг показати характер. В Україні спокійно і якісно проведено чемпіонат світу з хокею в першому дивізіоні. А ще безліч перемог вітчизняних спортсменів на міжнародних змаганнях. Окреме місце посідає національна частина змагань «Ігри нескорених», на яких відібрані найкращі представники для Invictus Games у Торонто. Крім того, у Києві після реконструкції відкрито легендарний велотрек. І хоча остання подія локальна, дуже хочеться сподіватися на проведення тут міжнародних змагань. До того ж це, певно, перший випадок, коли муніципальний об’єкт продали в приватні руки, руйнували для подальшої забудови, але змогли повернути у власність громади й відреставрувати.

Технології та промисловість. Тут наведу лише заголовки новин і лише завершені проекти. На Закарпатті ввели в експлуатацію нову сонячну електростанцію потужністю 3,5 МВт. Розпочав рух перший потяг із вагонами-трансформерами від Крюківського вагонобудівного заводу. Індонезія успішно протестувала нові БТР-4М з України. В Одесі завершено будівництво нового термінала аеропорту, відкриті нові маршрути. У небо здійнявся літак Ан-132D, спроектований і побудований у рекордно короткий термін. Чеський холдинг вклав $23 млн у завод побутової техніки в Черкасах.

Читайте також: Порошенко назвав блокування російських соцмереж боротьбою з пропагандою РФ

Європейська ракета-носій Vega з українським двигуном успішно стартувала з космодрому «Куру». Компанія Saint-Gobain інвестує €65 млн у будівництво двох заводів із виробництва будівельних матеріалів на Івано-Франківщині. Нафтопровід Одеса — Кременчук відновив роботу після п’яти років простою. В Україні стартувало виробництво ліцензійної української версії комбайнів Sampo Rosenlew. На львівській фабриці «Світоч» відкрили нову лінію виробництва вартістю $150 млн. Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат відновив роботу після двох із половиною років простою. У Харківській області відкрито новий завод із виробництва ветеринарних препаратів і кормових добавок. На Львівщині — асфальтний завод, у який було інвестовано €7 млн. На краматорському підприємстві виготовили першу в Україні вітроенергетичну установку потужністю 3,2 МВт. До України прийшла нова авіакомпанія-лоукост Ryanair, відновлено кілька рейсів Wizz Air.

А так, звісно, немає такої країни…