Світ 2016-09-19 17:46 Ворожбит Ольга

Світ про вибори у Росії: Шоу або ще більше влади Путіну

Попередні результати російських виборів не здивували більшості західних оглядачів

Світові ЗМІ розпочинають свої матеріали про вибори до Державної Думи звично: “Як очікувалося, партія Кремля “Єдина Росія” перемогла на виборах у Росії, згідно із екзит-полами”....

Утім останні вибори, мали кілька принципових рис, на які звертали увагу світові ЗМІ. По-перше, це проведення виборів в окупованому Криму. Про те, що не визнаватимуть результати виборів у Криму, зокрема, оголосили Польща, Румунія, Швеція, Данія, США та Литва

«Виборче шоу Кремля» - із такою назвою з'явилася стаття на сайті Reuters. “Москва святкувала свою 869-ту річницю  минулих вихідних. Місто викинуло 580 мільйонів рублів (8,9 мільйони доларів) на це свято, яке прийнято називати Днем Москви. Москвичі ніколи не бачили такого шоу з цієї нагоди, яка коштувала удвічі більше, ніж найважливіший день російського політичного календаря — цьогорічний День Перемоги. Мало хто сумнівався, яка головна причина вечірки — майбутні вибори до Думи”, - пише оглядачка.

Авторка пише, що ще від квітня основним завданням чиновників із Кремля, було зробити так, аби ці вибори виглядали якнайвільнішими та найпрозорішими. Кремль навіть дозволив Михайлові Ходорковському фінансувати 18 кандидатів у межах своєї ініціативи “Відкрита Росія”.Крім того, як пише авторка партії “системної опозиції” в основному усі пропутінські, а вибори проводилися лише з одної причини, аби зобразити “шоу консенсусу”.

Читайте також: Бачу те, що зручно. У чому помиляються реалісти нашого часу

Про намагання російською владою всіляко показувати, що голосування є прозорим, пише і американське видання The Wall Street Journal.

Як пише його авторка Амі Феріс-Ротман у своєму матеріалі, російська влада вдалася до певних хитрощів, аби зберегти нинішній порядок. 

"Путін, на якого чекають перевибори через два роки, зманіпулював виборчим процесом ще до голосування, переробивши його таким чином, щоб, як кажуть міжнародна спостерігачі, зберегти наявний порядок, зокрема, він ввів парамілітарні підрозділи для розгону демонстрацій. Кремль також переніс вибори із грудня, коли міські жителі, що більш схильні голосувати за опозиційні партії, були б вдома і могли прийти на вибори, замість відпусток”, - пише оглядачка.

У німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung, російські вибори та зміни в оточенні президента Путіна напередодні назвали “часом слуг”. “Інтереси росіян на загальних виборах в неділю мізерні. Президент Владімір Путін систематично змінював старший представників режиму. Ймовірно, що в майбутньому він ще менше чутиме заперечень”, пише у своєму матеріалі для видання Фрідріх Шмідт.

Читайте також: The Economist: Аль-бракадарбра

“Російські вибори не можна вважати демократичними, хоча на відміну від попередніх кампаній, до кампанії було допущено опозиційних кандидатів”, - пише оглядачка польського видання “Polityka” Юстина Прус.

“За відсутності реальної політичної конкуренції масштаб перемоги Єдиної Росії було вирішено "підключити" під високі рейтинги президента. По-друге, це стало можливим, завдяки рекордно низькій явці. Якби вона була вищою, ситуація була б набагато складнішою, і, звичайно, менш сприятливою для партії влади (хоча, очевидно, не достатньо, щоб забрати перемогу)”, - пише Прус

"Ще більше влади Путіну", - під таким заголовком зявився репортаж журналістів німецького Der Spiegel Бенжаміна Біддера та Крістіни Гебель. 

Окрім результатів у своєму репортажі журналісти також описують і основну стратегію Кремля у цих виборах. “У цих виборах Кремль зробив ставку на якомога коротшу кампанію. Вибори пересунули з грудня на вересень, кампанія тому в основному проходила під час канікул. Гарячих політичних дискусій намагалися уникати, бо економічна ситуація погіршувалася. Російське державне телебачення продовжувало свою стратегію спального вагона навіть у виборчий вечір. Замість аналітики виборів мовник газпромівської імперії НТВ показував трилер; перший канал пізніше переключився на хокей”, - пишуть Біддер та Гебель.

Читайте також: Так, я тобі збрешу!