Новини 10:19

У Латвії заборонили подвійне громадянство власникам російських паспортів

З жовтня у Латвії набув чинності закон, який забороняє мати подвійне громадянство одночасно з російським.

Мати паспорти Латвії дозволено австралійцям, новозеландцам, бразильцям, а також громадянам Євросоюзу з країн, що входять до блоку НАТО. Однак документ посилює і без того безправне становище так званих «негромадян» Латвії.

Отримати латвійський паспорт відтепер буде ще складніше, особливо людям старшого покоління.

Таким чином «негромадянам», старшим на 45-ти років, потрібно доводити факт постійного проживання в країні протягом останніх кількох років. Автори закону стверджують, що це пов'язано з тим, що багато негромадян фактично не є жителями країни.

Наприклад, люди пенсійного віку, діти яких живуть у Росії чи Білорусі, часто виїжджають з Латвії, і живуть фактично не в країні.

Іноді деякі з них вирішують отримати громадянство Латвії, щоб таким чином отримати шенгенську візу і таким чином потрапити в європейський простір. 

Проте процедура надання громадянства Латвії дітям негромадян спрощена. Тепер це можна буде зробити за бажанням одного з батьків, якщо з'явиться також можливість реєструвати таких дітей як громадян одночасно з реєстрацією народження.

Як повідомлялось, у травні сейм Латвії вперше за 15 років у третьому остаточному читанні більшістю голосів прийняв поправки до закону "Про громадянство", ініційовані колишнім президентом країни Валдісом Затлерсом в 2011 році. Проти цих поправок виступило найбільше опозиційне об'єднання Центр Порозуміння, що представляє інтереси російськомовних жителів Латвії. Об'єднання вважає, що Латвія такими поправками "сортує і дискримінує своїх громадян".

схожі новини