Новини 2013-06-26 19:08

Після масових отруєнь Табачник вирішив посилити контроль за харчуванням дошкільнят

Міністерство освіти і науки України, у зв’язку з випадком масового отруєння дітей у дошкільному навчальному закладі № 455 м. Києва, вимагає посилити контроль за станом організації харчування дітей у закладах освіти та організувати відповідну перевірку. Про це йдеться у листі Міністерства освіти й науки України.

@Під час проведення перевірки звернути увагу на дотримання вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах в цілому та, зокрема, на якість продуктів харчування, що постачаються у заклади; дотримання технології приготування їжі для дітей; санітарний стан харчоблоків”, – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві нагадують, що згідно ст. 35 Закону України "Про дошкільну освіту", організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, а також на керівників дошкільних навчальних закладів.

"Відповідальність за організацію харчування дітей у приватних дошкільних навчальних закладах покладається на власників та керівників дошкільних навчальних закладів. При встановленні фактів, виявлених під час перевірки, неналежного виконання професійних чи службових обов´язків щодо охорони життя та здоров´я дітей, у тому числі при забезпеченні харчування дітей  у дошкільних навчальних закладах,  вжити суворих заходів щодо їх усунення та притягнення винних осіб до відповідальностіі”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 30 дітей, які відвідують 455-й дитсадок Дніпровського району Києва, госпіталізовані до інфекційної лікарні з ознаками харчового отруєння.

Перша дитина була госпіталізована в ніч на 19 червня.

Прокуратура Дніпровського району Києва відкрила кримінальне провадження за фактом отруєння 27 дітей та одного дорослого у столичному дошкільному закладі.

Пізніше Державна санітарно-епідеміологічна служба встановила, що джерелом харчового отруєння 42 дітей і дорослого в дитячому садку №445 у Дніпровському районі Києва стала вермішелева запіканка з курячим м'ясом і яйцями.

схожі новини