Новини 12:37

Експерт: проблеми із захистом майнових прав в Україні можуть звести на нівець її головування в ОБСЄ

Проблеми з захистом приватної власності в Україні можуть звести нанівець усі потенційні вигоди від її головування в ОБСЄ. Про це у своїй статті пише заступником директора з програм з Росії та Євразії аналітичного центру Carnegie Endowment Метью Роджанські.

«В економічному та екологічному вимірі на головування України в ОБСЄ можуть вплинути її напружені політичні відносини з Москвою. Більш того, проблемою для України може стати сприяння найкращим практикам в галузі торгівлі та економічного розвитку в євроатлантичному та євразійському регіоні, в той час як її власний режим майнових прав, який має значні недоліки, дефективна судова система та поширена корупція мали наслідком роки рейдерства, жертвами якого часто ставали інвестори», - пише експерт.

«Проблема слабкої та суперечливої системи захисту прав на власність в Україні може потенційно підірвати вигоду від її головування, зокрема у питанні інвесторів та торгових партнерів в євроатлантичному та євразійському регіоні. Балансування високих зобов’язань і устремлінь з невтішними реаліями буде постійною темою українського головування. Через відомі недоліки Україна буде стикатися з труднощами щодо кожної переваги і можливості, якими вона може скористатися в якості голови ОБСЄ. Замість того, щоб інтерпретувати критику з боку інших держав-учасниць як спроби делегітимації головування України в ОБСЄ, Київ повинен використати цю можливість, щоб продемонструвати лідерство і прогрес», - додає Роджанські.

схожі новини