Новини 2013-01-09 13:59

Експерт: шокуюча нездатність режиму Януковича зробити хоч щось правильно надалі зростатиме

Останні події в Україні свідчать про те, що некомпетентність на нездатність влади проводити адекватну політику в наступні місяці лише посилюватимуться. Таку думку у своїй колонці на The World Affairs пише професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль.

«Минулий рік завершився рядом знаменних подій для режиму Януковича. І все більше і більше здається, що режим готовий розпастися і зазнати поразки. На це вказують ряд ознак. Так, всемогутнім регіоналам навіть не вдалося сфальсифікувати собі більшість в новому парламенті, а замість того довелося ділитися владою з опозицією. Що ще гірше, їм тепер доведеться мати справу з галасливою компанією крайніх правих депутатів «свободівців», котрі будуть знущатися і переслідувати їх на кожному кроці…

Ходом, який міг би вразити лише Леоніда Брежнєва в останні роки його безславного правління на чолі Комуністичної партії, було призначення спікером парламенту близького друга Віктора Януковича з Донецька старого й нудного Володимира Рибака, в той час як посада прем’єр-міністра відійшла не менш нудному Миколі Азарову. Загальновідомий українофоб Дмитро Табачник залишився міністром освіти, науки, молоді та спорту, тим самим демонструючи нездатність президента зрозуміти, що його заміна будь-ким могла виграти йому додаткові бали від електорату», - пише Мотиль.

«Зважаючи на те, що новий кабінет складається в основному з прихильників Януковича, які зобов'язані його «Сім'ї», члени клану, (яким керує президент і його два сини) нещодавно призначені міністрами зосередять свої зусилля на виконанні побажань султана, посилюючи тим самим гіперцентралізацію режиму, нерішучість , некомпетентність, неефективність і нестабільність… Скасування запланованої поїздки українського президента в Москву, незадоволеність ЄС його режимом, гостра критика демократичного спаду в Україні Державним секретарем США Гілларі Клінтон та посилення байдужості Китаю свідчать про те, що Януковичу вдалося досягти практично неможливого в міжнародних відносинах: повної ізоляції.

Цього переліку досить, щоб показати, що режим може вже перебувати на останньому диханні. Шокуюча нездатність режиму зробити хоч щось правильно між 2010 та 2013 роками, його некомпетентність, злодіяння та протистояння здоровому глузду, ймовірно, в наступні місяці тільки ростимуть. Чим більше влади зосереджуватиметься в руках «Сім’ї» і батька сімейства, тим більше режим в кінці-кінців зводитиметься до безславної урядової ради, єдиними проблемами якої будуть лише самозбагачення та самозбереження. Зважаючи на те, що прихильники Януковича також контролюють силові міністерства дуже сильною буде спокуса розправитись (з противниками – Ред.), щоб запобігти падінню режиму», - вважає аналітик.

Читати також: «У нього є мрія» - новий уряд посилює владу «Сім’ї»