Новини 2012-12-03 18:26

"Регіонали" придумали, як поділити комітети в Раді

Один з керівників групи, котра займається підготовкою рішення про розподіл комітетів у Верховній Раді сьомого скликання, Володимир Рибак пропонує визначити, що 13 парламентських комітетів очолять опозиціонери, а 15 – депутати зі складу більшості.

Про це він повідомив на засіданні підготовчої групи з організації роботи парламенту сьомого скликання.

За словами Рибака, передбачається, що у наступному парламенті має бути на один комітет більше, ніж в парламенті шостого скликання. На сьогодні у ВР працює 26 комітетів, і одна контрольна комісія - з питань приватизації. В майбутньому ж парламенті пропонується створити 27 комітетів і одну контрольну комісію.

Рибак зазначив, що пропонується віддати опозиції 13 комітетів для виконання контрольних функцій за діяльністю влади, а більшості - 15 комітетів, котрі забезпечуватимуть ухвалення законів на виконання програми президента України.

Керівник підготовчої групи Володимир Литвин доручив апарату парламенту передати пропозиції щодо кількості комітетів та предметів їх відання представникам політичних сил, які пройшли до парламенту наступного скликання.

Водночас "регіонал" не уточнив, які саме комітети можуть дістатися більшості, а які – опозиції. Разом з тим,політик не виключив, що такі комітети як бюджетний, з питань економічної політики, у закордонних справах можуть очолити депутати зі складу більшості, а свободи слова та євроінтеграції – опозиціонери.

Крім того, додав він, пропонується комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розділити на два комітети: з питань фінансів та банківської діяльності та з податкової та митної політики.

Рибак додав, що завтра о 13.00 проект рішення щодо розподілу комітетів планується обговорити з представниками усіх політичних сил.

Нагадаємо, 3 грудня група з підготовки першого засідання нової Ради взяла за основу запропонований план місць депутатів у сесійній залі, за яким фракція ПР посяде місця біля трибуни.