Новини 2012-10-29 18:44

Експерт: президентські амбіції Яценюка і Кличка можуть завести опозицію у глухий кут

Президентські амбіції Арсенія Яценюка та Віталія Кличка можуть бути деструктивними для співпраці опозиції у новій Верховній Раді. Таку думку виданню Radio Free Europe/ Radio Liberty висловив експерт з політики ЄС та Росії щодо України, Молдови та Білорусі в Carnegie Endowment for Peace в Брюсселі Ольга Шумило-Тапіола.

«Парламент залишається важливою платформою, з якої опозиція може повідомити про свою політику. А це так важливо для наступних президентських виборів. І у двох опозиційних партіях - "Батьківщині" Тимошенко та УДАРІ Кличка, - які прийдуть у парламент з суттєвими фракціями, багато що залежатиме від того, чи зможуть вони зібратися докупи», - пише Radio Free Europe/ Radio Liberty.

Політолог Ольга Шумило-Тапіола побоюється, що президентські амбіції лідерів опозиції можуть мати наслідком глухий кут.

«Отже, дві опозиційні партії потрапляють до парламенту в непоганій кількості, але їм не вдасться працювати разом – знову ж таки тут мова йде про президентські амбіції щодо 2015 року, а Кличко та Яценюк, можливо, намагатимуться не співпрацювати, а боротися в парламенті з допомогою своїх партій, щоб показати, хто кращий для виборця в 2015 році», - вважає Шумило-Тапіола.