Новини 2012-09-19 18:32

В Судані через антиісламський фільм закрили доступ до Youtube

Національна телекомунікаційна корпорація (НТК) Судану заблокувала інтернет-користувачам доступ до порталу Youtube через появу там знятого в США аматорського фільму "Невинність мусульман".

Після того як минулої п'ятниці в Судані пройшли масові акції протесту біля посольств США та Німеччини проти виходу в світ антимусульманського фільму, влада відразу ж обмежила доступ користувачів до Youtube.

За словами представника НТК, вони направили офіційний лист Google з проханням видалити посилання на відео, але не отримали відповіді. "Після цього ми вирішили заблокувати сайт відеопорталу", - повідомили в НТК.

Закриття доступу до різних інтернет-ресурсів в Судані є звичайною практикою. Підставою для цього може бути розміщення матеріалів, не сумісних з цінностями ісламу. Корпорація навіть просить користувачів інтернету повідомляти їй про розміщення сайтами таких матеріалів для їх оперативного блокування.

Нагадаємо, масові акції проти появи в інтернеті скандального аматорського фільму «Невинність мусульман» про пророка Мухаммеда відбуваються в декількох країнах мусульманського світу. Найбільші протести були в Єгипті та Ємені, а також в Судані, Тунісі, Пакистані та Бангладеш. У місті Бенгазі на сході Лівії радикально налаштовані учасники протестів штурмували консульство США, при цьому загинули чотири людини, в тому числі американський посол.

У Єгипті творця антиісламського фільму оголосили в розшук.

Як повідомлялося, 19 вересня французьке сатиричне видання Charlie Hebdo опублікувало карикатуру на пророка Мухаммеда. На обкладинці тижневика зображений мусульманин в інвалідному кріслі, яке везе іудей. Мусульманин вимовляє фразу «Нічого смішного». Ілюстрація має заголовок «Недоторкані 2» і є пародією на популярний у Франції фільм «Недоторкані» режисерів Еріка Толедано і Олів'є Накаш про інваліда-аристократа і його темношкірого помічника.

Згодом хакери атакували сайт журналу.

схожі новини