Новини 18:01

Експерт: Партія регіонів ніколи не намагалася почути виборця

У наступній Верховній Раді у Партії регіонів зможе зібрати більшість. Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" розповіла соціолог, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Їм аби тільки добратися до влади. А об'єднана опозиція перейшла на крик. Нікого не чують, окрім себе. Та криком достукатися до людей неможливо. Треба нормально спілкуватися", - наголосила Бекешкіна.

Водночас, вона впевнена, що «регіоналам» не вдасться створити у новій Раді конституційну більшість.

"Але 300 голосів не назбирають. Хіба що ситуативно. Наступний парламент не буде такий керований, як теперішній. Щоразу доведеться домовлятися окремо - вести переговори, обіцяти, погрожувати", - вважає Бекешкіна.

За її словами, президенту Віктору Януковичу потрібні закони, які дозволять його сім'ї отримати недоприватизовану власність.

"Наприклад, залізницю. А то піде він із посади, і що далі? Що особливого мають Кравчук, Кучма? Правда, Кучмин зять Пінчук - має. Януковичу треба, щоб його сини мали. Він іде шляхом Кучми - примножує власність. Хоча наближені до Януковича олігархи багатіють шаленими темпами. Мають режим цілковитого сприяння у доступі до бюджетних коштів, тендерів. З іншого боку, їм не дуже подобається ця залежність. Доки ти лояльний - на коні. А в Ходорковського (колишній російський мільярдер, дев'ятий рік перебуває в ув'язненні. - Ред.) враз усе відібрали", - додає соціолог.

Вона переконана, що подальша ситуація в країні залежатиме від економіки.

"Якщо її витягнуть, ситуація буде, як і зараз. Так дотягнуть до 2015 року. Але більшість експертів вважають, що економіка може рухнути після парламентських виборів. У такому випадку будуть заворушення. Люди вийдуть на вулиці", - зазначила Бекешкіна.

Як повідомлялось, експерти вважають, що акції протесту під парламентських виборів можуть бути лише локальними, а не масовими через мажоритарну складову.

Нагадаємо, у лютому Київський міжнародний інститут соціології оприлюднив результати дослідження, згідно з якими Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності. Так, більше половини українців (55 %) були упевнені, що кількість протестів з економічних причин у 2012 році зросте.

схожі новини