Новини 2012-09-06 19:49

У Жванії звинувачення у підкупі виборців вважають дивними

У кандидата в депутати Давида Жванії рішення Одеського апеляційного адмінсуду про порушення в проведенні агітації вважають поверхневим. Таку думку озвучила юрист Жванії Олена Легенченко, коментуючи рішення ЦВК про оголошення попередження кандидату за порушення обмежень проведення агітації встановлених судом, у четвер, 6 вересня.

"По-перше, в день, який вказаний стороною заявника як часовий проміжок у який Жванія нібито вручав шкільну форму учням школи, він взагалі перебував за межами Одеської області. І факт передачі форми кандидатом судом не встановлено", - відзначає юрист.

"По-друге, саме формулювання заявника про підкуп виборців у даному контексті звучить трохи дивно. Якщо слідувати логіці заявника, то в Україні з деяких пір учні початкових класів середніх шкіл раптово стали прямими учасниками виборчого процесу і отримали право голосувати", - вказала Легенченко.

З її слів, оскільки, відповідно до законодавства рішення Одеського апеляційного адмінсуду є остаточним і оскарженню не підлягає, «і Жванія не має можливості в судовому порядку підтвердити свою правоту і обставини, які не були враховані судом, він, як законослухняний громадянин виконає рішення суду».

Юрист також уточнила, що згідно пункту 13 статті 74 закону "Про вибори народних депутатів" дане порушення, за яким винесено рішення Одеського апеляційного адмінсуду не є фактом прямого підкупу виборців.

Нагадаємо,  у четвер, 6 вересня ЦВК оголосила попередження кандидату у народні депутати Давиду Жванії, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 140 (Одеська область) як самовисуванець.

Одеський апеляційний адміністративний суд 30 серпня визнав протиправними дії кандидата у народні депутати Жванії під час проведення агітаційної кампанії. Зокрема, йдеться про підкуп виборців Біляївського району Одеської області шляхом передачі 275 комплектів шкільної форми Троїцькій загальноосвітній школі.

Загалом,  від початку виборчого процесу органи внутрішніх справ зареєстрували 220 повідомлень про правопорушення, пов'язаних з його перебігом, за результатами перевірки яких порушено 12 кримінальних справ.

схожі новини