Новини 2012-07-05 21:13

Керівник Freedom House: український парламент має важливіші проблеми, ніж мовне питання

Український парламент має важливіші проблеми, ніж підняття мовного питання. Про це заявив президент Freedom House Девід Кремер під час зустрічі, організованій книгарнею "Є" і виданням "Український тиждень" та присвяченій новому звіту організації щодо України в рамках проекту "Європейський досвід".

«Це не найпроблемніше питання, яким має займатися Верховна Рада. Адже в України є, наприклад, економічні проблеми, які є найважливіші», - сказав Кремер.

Водночас, старший дослідник асоціації міжнародного співробітництва "Атлантична Рада " Роберт Нурік відзначив, що мовне питання є дуже чутливим і до його вирішення треба підходити обережно: «Моє враження, як іноземця, - треба враховувати політичну чутливість та важливість цього питання. Наприклад, існують багато джерел нещодавньої напруги між Польщею та Литвою. І головною проблемою стало порушення мовних прав поляків у Литві. Люди ж, які виграють від підняття такого питання, просто ллють воду на млин росіян. На це потрібно зважати», - сказав Нурік.

«Українці якось дадуть собі раду із 17% росіян в Україні. Але проблема в тому, що ви маєте поважати права всіх людей – люди можуть говорити вдома мовою, якою хочуть, молитися кому хочуть. Уникнення етнічного конфлікту – це демократія в самому суспільстві», - зауважив Нурік.

схожі новини