Новини 12:27

У Харкові на підготовку до Євро-2012 витратили близько мільйона євро

Близько 1 млрд євро пішло на підготовку Харкова до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це повідомив директор Департаменту з питань підготовки Євро-2012 з футболу Олександр Нечипоренко.

«Ці кошти пішли на реконструкцію злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Харків» і стадіону «Металіст», будівництво спортивної бази «Сонячний», оновлення автомобільного пункту пропуску «Гоптівка», будівництво та ремонт доріг, медичне обладнання та капітальний ремонт лікарень, будівництво готелів, ліній електропередач, створення медіа-центру для роботи журналістів. Гроші також спрямували на реконструкцію парку ім. Горького, розробку проекту та будівництво аеродромно-диспетчерської вежі аеропорту, реконструкцію ремонтно-екіпірувального депо Південної залізниці, створення інформаційних центрів для туристів, розробку туристичних схем, карт, придбання автомобілів і меблів для екскурсійних центрів і багато іншого», – повідомляє прес-служба міськради Харкова.

Водночас міськрада зазначає, що у 2012 році на підготовку Харкова до чемпіонату витратили 593 млн грн. Зокрема, 337 млн грн витратили з державного бюджету, 100 млн 17 тис. грн - з міського, 44,1 млн грн - з обласного, 112,6 млн грн - з коштів приватних інвесторів.

Нагадаємо, за 100 днів до проведення чемпіонату Євро-2012 у Харківській міськраді Тижню повідомили, що для підготовки до заходу не вистачає 717 млн грн.

За підрахунками віце-прем’єр-міністра, міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, загальна вартість підготовки до чемпіонату в Україні склала $5 млрд.