Новини 2012-05-13 10:12

У Криму виправдали громадянина Росії, якого обвинувачували у шпигунстві

Прокуратура Севастополя оскаржить виправдувальний вирок у справі за звинуваченням у державній зраді і шпигунстві стосовно громадянина України і громадянина РФ. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Севастополя.

Своїм рішенням від 10 травня Ленінський районний суд міста Севастополя виніс виправдувальний вирок за ознаками складу злочинів, передбачених ст.ст.111 та 114 КК України (державна зрада та шпигунство) щодо громадянина України та громадянина Російської Федерації – заступника директора «Завод «Електроприбор» (РФ).

Обох громадян виправдано «за відсутністю в їх діях складу злочину». Суд дійшов висновку, що підсудні, вчиняючи дії, спрямовані на придбання блоків до станції постановки перешкод, не мали умислу на спричинення шкоди обороноздатності України, а придбали їх як запасні частини для використання при здійсненні ремонту кораблів ЧФ РФ.

«Прокуратура Севастополя не згодна з виправдувальним вироком у кримінальній справі стосовно державного зрадника та шпигуна», і має намір його оскаржити, наголосили у прокуратурі.

«Докази збирання та передачі іноземній державі таємних відомостей та нанесення шкоди національній безпеці України у сфері оборони судом до уваги не прийнято, судове слідство проведено неповно та однобічно. За таких обставин вирок суду є незаконним і підлягає скасуванню», - підкреслили у прокуратурі Севастополя.

Нагадаємо, другого квітня 2012 року Департамент інформації та преси МЗС Росії розповсюдив повідомлення, в якому йшлося, що МЗС Росії розраховує на об'єктивний розгляд судом справи росіянина, якого Україна обвинуватила у шпигунстві на користь РФ.

Раніше, 29 січня 2010 р. на прес-конференції на той час голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що співробітники СБУ затримали громадянина Росії й жителя Севастополя, які намагалися добути й вивезти за кордон блоки від корабельних станцій радіолокацій, що здійснюють спостереження за крилатими ракетами. За його словами, затриманий громадянин Росії працює заступником директора одного з підприємств оборонно-промислового комплексу РФ, яке спеціалізується на виробництві приймально-передавального устаткування для військово-морських плавзасобів і аварійно-морських комплексів.

Це далеко не перший "шпигунський" скандал. Так, наприкінці лютого в Естонії затримали громадян, яких обвинуватили у шпигунстві на користь РФ.

На початку цього року схожий інцидент стався у Канаді. Тоді у шпигунстві звинуватили російських дипломатів, які перебували на території країни.

Також минулого року в Німеччині було затримано росіян, які ймовірно працювали на російську службу зовнішньої розвідки.