Новини 2012-05-08 16:10

Націоналісти обіцяють вшанувати жертв війни без конфліктів з комуністами

Націонал-патріотичні об'єднання та рухи Києва не проводитимуть масових акцій 9 травня. Про це Тижню повідомили в керівництві відповідних організацій.

Так, голова Київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур розповів, що не бачить сенсу в проведенні масових акцій 9 травня, коли в Україні офіційно відзначають День Перемоги. Водночас він розповів, що його соратники відзначають День примирення та вшанування жертв Другої Світової війни 8 травня, коли ця дата відзначається і в Європі.

В свою чергу, перший заступник голови ВО “Тризуб імені Степана Бандери” Андрій Тарасенко заявив, що “тризубівці” ввечері 8 травня вшанують у Бабиному Яру “пам'ять націоналістів, загиблих за незалежність Батьківщини”.

На запитання про те, чи не мають активісти “Тризуба” наміру перешкоджати вивішуванню червоних прапорів та масовим акціям комінустів і проросійських сил 9 травня, Тарасенко відповів: “Червоні прапори ми не сприймаємо незалежно від дати календаря. Але власних колективних заходів 9 травня не плануємо”.

Раніше про подібні наміри заявляв і голова прес-служби ВО “Свобода” Юрій Сиротюк. “У тих областях, де "Свобода" має найбільше депутатів або разом із іншими націонал-патріотичними силами сформувала більшість, ми ініціювали відзначенняи дня пам’яті жертв Другої світової війни 8 травня... Що стосується 9 травня, то ми принципово не беремо участі в офіційних заходах у цей день”, - сказав він Тижню.

схожі новини