Новини 2012-05-08 14:49

У Запоріжжі обіцяють гроші за здачу червоних прапорів

У Запоріжжі оголошено закупівлю червоних прапорів. Як розповів Тижню керівник Запорізької молодіжної громадської організації «Небо» Ігор Артюшенко, акція приурочена до 9 травня та рішенню Запорізької міськради від 2009 року про вивішування на державних установах у цей день червоних прапорів.

За умовами акції, прапори закуповуються по 30 грн. за штуку. Водночас той, хто принесе найбільшу кількість полотнищ (але не менше десяти), отримає поїздку на двох на Азовське море.

За словами Артюшенка, активісти не закликають зривати червоні прапори з будівель.

«Ми їх просто купуємо, а звідки їх узято, нас не цікавить», – сказав він.

Водночас, за словами активіста, до обіду 8 травня, всупереч традиції, в Запоріжжі не спостерігається масове вивішування червоних знамен.

Восени минулого року організація «Небо» була одним з ініціаторів маршу на честь 67-річчя УПА, котрий вилився в бійку зі стріляниною, коли маніфестантів атакували прихильники лівих та проросійських партій, а також Партії регіонів. Серйозно постраждалих не було.

9 травня, за словами Артюшенка, запорізькі праві публічних акцій не планують.

Нагадаємо, 20 травня минулого року Віктор Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Законом встановлено однією з форм увічнення Дня Перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Втім, 17 червня Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня Перемоги суперечить нормам Конституції

схожі новини