Новини 2012-05-08 14:09

Львівський комуніст обіцяє подати на Януковича до Євросуду за червоний прапор

Член Компартії України, голова «Львівського антифашистського комітету» Олександр Калинюк обіцяє поскаржитись до Європейського суду на президента Віктора Януковича, якщо влада не гарантує комуністам безперешкодної ходи Львовом під червоними прапорами 9 травня. Про це Калинюк заявив у коментарі Тижню.

«Якщо з нас знову зриватимуть георгіївські стрічки та шматуватимуть прапори за бездільності міліції, я подам до Європейського суду на президента, котрий, як гарант Конституції, мусить забезпечувати мої права на святкування Дня Перемоги», - повідомив Калинюк.

Водночас він розповів, що напередодні мав зустріч з губернатором Львівської області Михайлом Костюком, і той «погодився» з правом комуністів на марш та пообіцяв гарантувати їхню охорону силами міліції.

Калинюк також наголосив, що львівські ліві мають намір 9 травня підняти не лише так звані «прапори перемоги» (полотнища, ідентичні військовим знаменам фронтів і з'єднань Червоної армії), але й партійні прапори КПУ.

Раніше Львівська міськрада заборонила використовувати 9 травня нацистську та комуністичну символіку, однак на це рішення було внесено прокурорський протест. Для розгляду цього протесту міськрада збереться о 17.00 8 травня. 

Крім цього, Львівська міськрада скерувала позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою заборонити проведення акцій 9 травня у Львові. Судове засідання має відбутись 8 травня о 15.00.

Нагадаємо, 9 травня минулого року у Львові сталися сутички зі стріляниною між націонал-патріотами та комуністами, до яких приєдналися спеціально сформовані делегації з Донбасу та Криму. Постраждало кілька осіб, було порушено кримінальні справи.

схожі новини