Новини 2012-05-08 10:55

У Азарова обіцяють, що іпотечна «схема буде реально працювати» з 15 травня

ПАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк) до 13 травня розробить перелік документів, необхідних для участі в програмі «Доступне житло», за якою населенню будуть видаватися кредити на покупку житла під 3% річних у гривні терміном на 10-15 років. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

«Ощадбанк сьогодні вивчає постанову Кабміну, компонує пакет документів і 11-12 травня їх перелік вже буде готовий. Після 15 травня ця схема буде реально працювати», – сказав він.

За словами міністра, після 9 травня на сайті Мінрегіонбуду буде розміщена інформація з перших 100-200 житловим будинкам, які братимуть приймати участь в програмі.

Міністр повідомив, що на сьогоднішній день поки що лише Ощадбанк виявив бажання взяти участь в даній програмі.

Близнюк також повідомив, що спочатку програма «Доступного житла» орієнтована на населення, що потребує поліпшення житлових умов, тобто, згідно з чинним законодавством, черговиків.

«Сьогодні 1 млн 136 тис людей стоїть в черзі і навіть якщо 10% з них складе молодь, яка зможе оплачувати ці 3%, то це вже 113,6 тис. Передбачений на реалізацію цієї програми в цьому році 1 млрд грн вистачить, щоб забезпечити 30 тис. сімей. Тому позачергові також можуть брати участь в цій програмі. Ми будемо працювати і з ними», – сказав міністр.

При цьому він додав, що передбачена можливість покупки житла в будь-якому регіоні України, а не тільки за місцем прописки.

«Людина буде укладати договір з банком, банк – із забудовником. Тобто, схема виглядає таким чином: людина - банк - забудовник, щоб ніяких чиновників не було в цьому процесі. Всі інші в цьому процесі, зокрема Мінрегіонбуд і обладміністрації, виступають виключно в ролі помічників, що зв'язують людину з банком і будівельником», – сказав міністр.

При цьому, за його словами, укладаючи договір із забудовником банк буде сам контролювати терміни завершення будівництва.

Близнюк також повідомив, що при міністерстві створена міжвідомча комісія, яка буде приймати пропозиції від регіонів, забудовників, працювати з банками.

«17 травня я проведу нараду за участю забудовників і банкірів. І ми вже чітко будемо розуміти, як реалізовувати цю програму», – сказав міністр.

За словами Близнюка, на підтримку цієї програми вже висловилися губернатори Дніпропетровської, Вінницької та Сумської областей.

Близнюк також додав, що в разі успішності даної програми, вона буде реалізовуватися і в 2013 році.

Як повідомлялося, уряд України постановою № 343 від 25 квітня 2012 затвердив порядок та обсяги іпотеки потребують поліпшення житлових умов під 3% річних в недобудовах. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї не повинен перевищувати п'ятикратного розміру середньомісячної зарплати в конкретному регіоні. Позичальник також зобов'язаний щорічно надавати в податкову службу декларацію про доходи, свої та членів сім'ї.

Як повідомлялось, 12 квітня Верховна Рада прийняла урядовий законопроект щодо внесення змін до державного бюджету на 2012 рік під соціальні ініціативи президента Віктора Януковича. Янукович схвалив цей закон 16 квітня

схожі новини