Новини 15:15

Син Щербаня передав Пшонці документи на Тимошенко

Депутат Донецької обласної ради від Партії регіонів Руслан Щербань передав Генеральній прокуратурі документи про можливу причетність колишнього керівника компанії "Єдині енергетичні системи України" Юлії Тимошенко і колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка до вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

Про це син Щербаня сказав на прес-конференції.

"Я дав свідчення в Генеральній прокуратурі. Я віддав всі наявні факти слідству, щоб вони розібралися", - сказав він.

При цьому депутат не сказав, які саме документи він передав, пообіцявши оприлюднити їх пізніше. "Всьому свій час. Я думаю, що це не остання прес-конференція", - сказав він.

Депутат повідомив, що з моменту вбивства батька, з 1996 року, безперервно шукав підозрюваних. "Я не мовчав, займався пошуком і звертався до правоохоронних органів неодноразово. І цього разу знову вирішив звернутися до Генеральної прокуратури", - зазначив син Щербаня.

На його думку, зараз у справі з'явилися нові обставини, у зв'язку із чим необхідно допитати Лазаренка й Тимошенко.

При цьому депутат зазначив, що не має ніяких політичних цілей і ніяких спеціальних завдань і пропозицій від ПР не одержував.

Він пояснив, що раніше не називав конкретно Тимошенко як можливу причетну особу до вбивства свого батька, оскільки вона обіймала посаду прем'єр-міністра і могла чинити тиск на нього особисто і на його сім'ю, а також бізнес.

Нагадаємо, раніше Руслан Щербань звернувся з листом до посла Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Теффта із проханням сприяти розслідуванню вбивства Євгена Щербаня, зокрема вплинути на американську владу, яка, на думку депутата облради, не хоче допомагати в цьому розслідуванні.

За даними депутата, виконавцям замовного вбивства його батька перерахували кошти із рахунків Тимошенко й Лазаренка.

У серпні 2011 року перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін також заявив, що в матеріалах американських кримінальних справ проти Лазаренка є показання свідка, згідно з якими кілер за вбивство Щербаня одержав гроші з рахунків Лазаренка й Тимошенко.

Тимошенко заявляла, що не має жодного відношення до вбивства Щербаня.

Щербаня разом із дружиною розстріляли в аеропорту Донецька в 1996 році.

Лазаренко відбуває покарання у в'язниці США за фінансові махінації, Тимошенко - в Україні за перевищення службових повноважень.