Новини 2012-03-24 20:39

Українського академіка більше не підозрюють в шпигунстві

Директора Інституту сорбції та проблем екології НАН України Володимира Стрєлка не підозрюють у шпигунській діяльності. Про це заявив глава СБУ Ігор Калінін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"У нас немає підстав підозрювати ні Стрєлка, ні співробітників Інституту сорбції та проблем ендоекології в проведенні будь-якої шпигунської діяльності. Ми просто перевіряли інформацію", - сказав він.

"Ситуація була наступна: учений, академік, керівник інституту по приватній програмі, перебуваючи у відпустці, з родиною виїжджає на територію США. Після цього він просить свого заступника надіслати електронною поштою дослідження, які проводив інститут протягом кількох років за рахунок бюджету України, тобто, за наші з вами гроші. Як на це слід було реагувати Службі безпеки?", - запитав Калінін.

За словами очільника відомства, СБУ зробила все можливе, аби не допустити витоку інформації за межі країни.

Також Калінін повідомив, що наразі перевіркою діяльності керівництва інституту займаєтсья НАН України.

"СБУ свою роботу зробила - витік інформації не допущений. Що з цією інформацією планував робити Стрілко - це вже буде з'ясовувати в рамках службової перевірки Академія наук. Тим більше, Стрєлко вже повернувся в Україну", - сказав він.

Нагадаємо, академік Володимир Стрєлко раніше повідомив, що СБУ підозрює його у витоку за кордон таємної інформації. Вчений стверджував, що дії СБУ було інспіровано його недоброзичливцями. 

У свою чергу, в СБУ заявили, що Стрєлко просив своїх підлеглих переслати до США документи, які є конфіденційною власністю держави і не можуть бути передані третій стороні.