Новини 2012-03-03 10:58

Завтра в РФ відкриються виборчі дільниці ім. Гагаріна, Толстого і Іллі Муромця

Вже другий виборну кампанію в Росії деякі виборчі дільниці не обмежуються простим порядковим номером - більше 50 дільниць у різних регіонах носять імена знаменитих співвітчизників, героїв війни і навіть казкових персонажів, повідомили у прес-службі ЦВК РФ.

Як зазначають в ЦВК, найбільшу популярність отримала дільниця імені Льва Толстого, яка знаходиться в будинку культури музею-садиби класика в Ясній Поляні. Саме тут у Тульській області голосував глава ЦВК Росії Владімір Чуров.

Туляки віддали данину не тільки землякові. Тут відкриті дільниці з назвами "Крейсер Варяг", "Куликове поле", "Футбольний клуб "Арсенал". Найбільше число іменних дільниць - 15 - в Тамбовській області. Майже всі вони названі на честь знаменитих юристів: Плевако, Коні та інших.

У Смоленській області згадали Гагаріна, в Рязанській - Єсеніна, в Кіровській - віддали данину пам'яті маршалам Конєву і Говорову. Дві виборчі дільниці в Чеченській Республіці носять імена Героя Росії Ахмат-Хаджі Кадирова і народного артиста СРСР Махмуда Есамбаєва.

Дільниці називають на честь почесних громадян регіону, героїв війни і навіть військових підрозділів. Так, одна з дільниць в Кургані названа в пам'ять 32-го лижного полку. А одна з дільниць у Володимирській області, що знаходиться в Будинку народної творчості, носить ім'я билинного богатиря Іллі Муромця.

Як правило, на кожній іменній дільниці розгорнуті стенди, що розповідають про особу чи подію, яка дала їй назву. ЦВК Росії всіляко вітає цю ініціативу. На минулих виборах Чуров підтвердив, що на таких ділянках явка виборців помітно вище.

Нагадаємо, за 1 день до дня голосування на президентських виборах в Росії оголошено день тиші, коли будь-яка агітація за кандидатів заборонена.

На пост президента Росії претендують 5 кандидатів: Владімір Жиріновский, Гєнадій Зюганов, Владімір Путін, Сергєй Міронов і Міхаіл Прохоров. Глава держави обирається строком на шість років.

Читайте також: провінція в очікуванні Путіна: чим живе російський регіон з українським корінням

схожі новини