Новини 2012-02-28 10:58

Велика Британія узаконить санкції проти російських чиновників причетних до смерті Магнітського

У Палату громад британського парламенту внесений законопроект, що передбачає санкції щодо російських чиновників, причетних до кримінального переслідування і смерті в слідчому ізоляторі юриста Сергія Магнітського.

Авторзаконопроекту - депутат-консерватор Домінік Рааб - повідомив, що мова йде про заборону для цих людей на в'їзд до Великобританії і «заморожування» їх активів в країні.

Якповідомляє газета The Times, законопроект підтримали троє колишніх міністрів закордонних справ Великобританії, - Девід Мілібенд, Джек Строу і Малькольм Ріфкінд, які, як очікується, виступлять на обговоренні документа в Палаті громад.

СполученіШтати в минулому році ввели заборону на в'їзд для низки осіб з так званого «списку Магнітського» - проте їх імена не розголошуються, і зроблено це було рішенням Держдепартаменту, а не шляхом прийняття закону.

Як повідомлялось, у жовтні 2011 року Велика Британія ввела візові санкції щодо 60 російських чиновників, які могли бути причетні до загибелі російського юриста Сергія Магнітського.

У листопаді того ж року уряд Німеччини також розглядав можливість заборони в’їзду до ЄС російських службовців, причетних до вбивства юриста Сергія Магнітського.

Нагадаємо, Сергій Магнітський, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття їм великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році.

Смерть Магнітського в СІЗО викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.

схожі новини