Новини 17:31

Ганне Северінсен: У справі Луценка захист не мав ніяких шансів

Захист Юрія Луценка не мав ніяких шансів проти звинувачення, а вирок став не більше як прикладом «copy-paste». Про це в коментарі Тижню зазначила колишня заступниця голови Ліберальної групи в ПАРЄ та колишня співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України Ганне Северінсен.

«Справа Луценка не є результатом справедливого суду в правовій системі, яка поважає верховенства права та основні принципи прав людини», - підкреслила Северінсен.

За її словами, суд не дозволив ряду свідків виступити в залі суду, не зважаючи на те, що багато хто з них змінив свої первинні свідчення.  

«Обвинувальний висновок проти Луценка стосується порушення статей 364 та 365 Кримінального кодексу, які обидві сформульовані нечітко, відкриті для інтерпретації та корінням йдуть до радянського кримінального кодексу, де посада та авторитет влади мали зовсім інше значення, ніж сьогодні», - заявила Северінсен.  

«Захист не мав ніяких шансів проти звинувачення, а вирок – не більше ніж «copy-paste» (не зважаючи на те, що сьогоднішній вирок у 4 роки трохи змінив запропоновані прокурорами 4,5 років). Як правило, дії та рішення, за які Луценко був підданий кримінальному переслідуванню, в інших країнах вважається політичною діяльністю та потенційно можуть мати політичні, але не кримінально-правові наслідки. Тому є сильна підозра, що справа є політично мотивованою та вибірковою в основному для того, щоб завадити Луценку взяти участь в наступних виборах», - підкреслила вона. 

Нагадаємо, суд засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

схожі новини