Новини 2012-02-15 16:52

Експерт: президентські вибори-2015 будуть жорсткішими, ніж у 2004-му

На президентських виборах-2015 протистояння буде жорсткішим, ніж у 2004 році. Про це в інтерв'ю журналу Forbes заявила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Після Помаранчевої революції було менше причин для помсти. Приводів для розправ над командою Януковича достатньо. І у Януковича багато стимулів, аби за будь-яку ціну триматися за владу", - підкреслила експерт.

Бекешкіна зазначила, що вибори в парламент будуть показовими для прогнозування результату другого туру президентських виборів. "Якщо Партія регіонів програє за партійними списками, це означає, що в другому турі Янукович теж може програти. В цьому випадку мажоритарники з пропрезидентської більшості будуть постійно озиратися на опозицію, намагатися не псувати з нею стосунки", - вважає соціолог.

Що стосується політичного майбутнього нинішнього віце-прем'єра Сергія Тігіпка, Бекешкіна зазначила, що зараз він стабільно набирає близько 4 % голосів проти 11 % навесні 2010. "Якби він пішов у політику, а не в чиновники, сьогодні був би реальною альтернативою Януковичу", - переконана Бекешкіна.

Нагадаємо, на думку Ірини Бекешкіної, Партія регіонів матиме більшість у новій Раді. 

схожі новини