Новини 18:21

Нафтогаз пропонує допомогу Газпрому у забезпеченні Європи газом

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України готова допомогти російському Газпрому у повному забезпеченні споживачів Європи природним газом. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій прес-службою НАКу.

При цьому "Нафтогаз України" зазначає, що в повному обсязі виконує заявки Газпрому на транзит російського газу через територію України в країни Європи. Компанія констатує, що значні морози на території Росії спричинили зменшення обсягів поставок газу на кордоні з Україною. У той же час, НАК запевняє, що не здійснює додаткових відборів газу із заявлених Газпромом транзитних обсягів, а ріст споживання в Україні компенсує за рахунок відбору газу з українських підземних газосховищ (ПСГ).

Як повідомлялося раніше, Італія, Австрія, Словаччина та Польща повідомляли про зниження поставок газу з Росії в обсягах від 7 до 30%. Зі свого боку Газпром повідомив, що робить все можливе для забезпечення постачань за всіма напрямками. 

ЗМІ повідомляли, з посиланням на джерела в Газпромі, що європейські клієнти збільшили свої заявки, а постачальник фізично не може задовольнити цей попит повною мірою. За деякими даними, Газпром навмисне обмежив поставки в Європу, щоб покрити потреби внутрішньоросійського ринку, збільшені через морози, що встановилися в європейській частині Росії.

Недопоставки російського газу в Італію 2 лютого зросли до 20% від запланованого обсягу. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...