Новини 14:29

Янукович запевняє, що ніколи не збирався віддавати ГТС в оренду

Переговори про оренду української газотранспортної системи ніколи не велися. Про це заявив президент Віктор Янукович німецькому виданню Sueddeutsche Zeitung.

Він зазначив, що Україна зацікавлена в тому, щоб не втратити позицію транзитної країни, оскільки доходи від транзиту є частиною державного бюджету.

Крім цього, Янукович також заявив, що газотранспортна система України вимагає модернізації, і додав, що експерти оцінюють відповідні видатки в 5-7 млн доларів на період від 5 до 7 років.

Для ремонту системи він запропонував створити «тристоронній консорціум, що враховує інтереси як Росії, так і держав-членів ЄС».

У консорціумі, за його словами, Росії і ЄС має належати по 33 %, Україні - 34 %. Завдяки цьому система була б прозорою.

Водночас він назвав «газовий контракт, укладений три роки тому, дуже невигідним для України».

За його словами, встановлена ціна на газ «у довгостроковій перспективі загрожує національної безпеці України. Вона погіршує ситуацію наших виробників на міжнародних ринках».

Нагадаємо, 21 січня міністр палива і енергетики Юрій Бойко в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що Україна 19 січня оголосила тендер на відбір оцінювача української газотранспортної системи. Цю інформацію пізніше спростували у компанії «Нафтогаз України».

Незалежний експерт з питань енергетики, колишній прес-секретар НАК «Нафтогаз Україна» Валентин Землянський оцінює вартість ГТС України у $30 млрд.

Нагадаємо, на розгляді парламенту є  законопроект, яким  дозволяє надання в оренду газотранспортної системи України. В опозиції вважають, що цей законопроект загрожує українському суверенітету

схожі новини

Новини RedTram

Loading...