Новини 17:50

Один із основних свідків засвідчив у суді на користь Луценка

Колишній заступник міністра внутрішніх справ, генерал міліції Володимир Євдокимов підтверджує законність проведення оперативно-розшукових заходів у рамках розслідування справи про отруєння президента Віктора Ющенка.

"Я свідчив, свідчу і буду свідчити, як людина, яка 25 років пропрацювала в міліції, і як людина, яка щось про це знає, як юрист, як фахівець я не бачу абсолютно ніяких законних підстав, що був склад злочину, тобто зловживання владою при розкритті злочину про отруєння Ющенка ", - заявив Євдокимов, якого допитували в Печерському районному суді Києва в п'ятницю в якості свідка у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

За словами екс-заступника міністра, це не спричинило жодних негативних юридичних наслідків для особи, на яку було заведено оперативно-розшукову справу (ОРС). Також він повідомив, що нагляд прокуратури за цією ОРС здійснювали постійно, при цьому про хід ОРС на той час міністру Луценку ні разу не доповідали.

Що стосується зарахування водія екс-міністра Леоніда Приступлюка в департамент оперативної служби, то свідок це прокоментував так: "Я знаю, що така практика існує, коли водії міністрів зараховувалися в оперативні підрозділи".

Крім того, говорячи про святкування Дня міліції, Євдокимов зазначив, що це був указ президента і постанова уряду, тому скасувати його, тобто обмежити святкування, було неможливо.

"Це були офіційні урочисті заходи за участю вищого керівництва держави, вручення нагород. У той же час, вони різко відрізнялися від попередніх, були без помпезності, тобто без фуршету, квітів і феєрверків. Я навіть за свої кошти "накривав поляну" для ветеранів", - сказав він.

Євдокимов заявив, що ветерани МВС і генерали готові покрити витрати Луценка на День міліції.

На засіданні суду в п'ятницю також допитали свідка Миколу Ісаченко - колишнього співробітника департаменту оперативно-технічних заходів МВС, який входив до складу комісії, яка перевіряє законність проведення ОРД стосовно водія екс-глави СБУ в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка.

Він повідомив, що у відпрацьованих ним матеріалах ніяких порушень виявлено не було. Відповідаючи на питання про те, чи володіє він даними про те, що Луценко скоював злочин, Ісаченко відповів: "Ні".

Нагадаємо, у жовтні 2011 року депутат від НУНС Геннадій Москаль заявив, що у справі Луценка фігурують три ключові свідки: керівник колишній апарату Валерій Мельник, перший заступник міністра Михайло Клюєв і заступник міністра Євдокимов.

Зазначимо, у справі Луценка фігурує більше 150 свідків.

схожі новини