Новини 2011-12-13 12:17

У Німеччині довірену особу Путіна підозрюють у відмиванні грошей з Росії

Прокуратура Франкфурта пред'явила звинувачення в відмиванні грошей кримінальному оточенню довіреної особи Владіміра Путіна Леоніда Раймана. Про це повідомляє німецьке видання Die Süddeutsche Zeitung

Після декількох років розслідування прокурор Франкфурта відкрив справи проти декількох бізнесменів, адвокатів та екс-банкірів щодо відмивання грошей. В обвинувальному висновку на більш як 100 сторінках описано скільки мільйонів доларів переводилось з Росії  за допомогою посередників по всій Європі, а потім через Бермуди поверталось назад. Причинами для занепокоєння франкфуртського прокурора цією справою є, крім іншого, й те, що у ній замішаний німецький банк Commerzbank.

В документах, які зараз перебувають на дослідженні, постійно випливає ім`я Леоніда Раймана, котрий з 1999 по 2008 роки був міністром телекомніікацій, а з 2010 року є радником Дмитра Мєдвєдєва. У дев’яностих роках Райман був першим заступником глави державної телефонної компанії в Санкт-Перербурзі, а потім одним із засновників приватної телекомунікаційної компанії. У доповіді німецького Федерального управління кримінальної поліції йдеться, що група наближених до Раймана осіб в Росії заподіяла шкоду в $440 млн. Die Süddeutsche Zeitung зазначає, що довірена особа Путіна Райман збагатився під час приватизації державних підприємств та завдяки незаконно набутому майну, а пізніше купив акції тефонних копаній. Через систему підставних компаній було здійснено відмивання грошей.

Такі закиди сам  Райман неодноразово відкидав. А Генеральна прокуратура Москви ще п’ять років тому заявила, що не може стверджувати, що тодішній міністр зловживав службовим становищем, а тому відкрити проти нього справу неможливо.Тепер же за справу взялася прокуратура Франкфурта. І коли справа дійде до суду, то обов’язково визначатиметься роль Раймана у відмиванні грошей.

Разом з тим, Die Süddeutsche Zeitung відзначає очевидне небажання німецької прокуратури зараз конкретно звернутися до Раймана та розслідувати його причетність. Крім того, міністерство закордонних справ Німеччини попросило прокуратуру триматися на відстані від Раймана.

Втім, результати дослідження документів справи свідчать про зворотнє. Відповідно до низки документів Райман був прямим бенеціаром трестів. Так, свідки зазначають, що система спеціально створених копаній та пайових інвестиційних фондів мала єдиною метою відмивання незаконних активів Раймана. Одна з таких компаній, зареєстрована на Карибах,  Tiller International Ltd. надіслала Райману листа наступного змісту: ми перевели $1,04 млн на рахунок Раймана у банку Schweize Bank і тепер просимо підтвердження, що всі зобов’язання буде виконано. 

схожі новини