Новини 19:07

Нафтогаз частково розрахувався з Газпромом рублями

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" почала розраховуватися з російським "Газпромом" за імпортований газ у російських рублях. Про це повідомила прес-служба НАКу.

Український холдинг перерахував за листопадові поставки 210 млн доларів і 7,2 млрд рублів (231 млн доларів за курсом Центробанку Росії).

У цілому за поставки газу в листопаді "Нафтогаз" має перерахувати 972,2 млн доларів.

Відповідно до підписаної 5 грудня додаткової угоди до контракту купівлі-продажу газу, компанія має право провадити розрахунки за імпортований природний газ до 28 числа місяця, наступного після звітного.

Ціна газу в 4 кварталі - близько 400 доларів за тис. куб м.

Нагадаємо, 5 грудня "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали доповнення до діючого контракту купівлі-продажу газу, що дозволяє НАКу оплачувати поставки російського палива в російських рублях.

Ціна природного газу для України в 1 кварталі становила близько 264 доларів за тис. куб. м, в 2 кварталі - близько 297 доларів за тис. куб. м, у третьому - близько 354 доларів за тис. куб. м.

Як заявляв Тижню виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко, рішення про розрахунок російськими рублями за газ не матиме в короткостроковій та середньостроковій перспективі економічних вигод для України, а скоріше нестиме певні геополітичні переваги для Росії.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...