Новини 10:55

Екс-міністр економіки стверджує, що на валютних махінаціях Нацбанк втратив 1,5 млрд

Змінюючи структуру валютного резерву, Національний банк України втратив на курсових коливаннях 1,5 млрд. дол. Про це у своїй статті для ZN.UA пише народний депутат України, екс-міністр економіки Сергій Терьохін.

«Валютний резерв держави впав. Запитаєте, чому? По-перше, тому що НБУ в закритому режимі почав змінювати структуру валютного портфеля валютного резерву Україні, намагаючись максимально захеджувати (застрахувати) обмінні ризики. В результаті таких незграбних спекулятивних операцій України номінально втратила протягом останніх місяців близько півтора мільярдів доларів США зі свого резерву. Чим не перспектива для майбутнього прокурорського уваги?», - зазначає депутат.

У зв'язку з цим, Терьохін припускає, що деякі резерви НБУ можуть бути розміщені в «сміттєвих» облігаціях.

«На сьогоднішній день у скарбниці НБУ є кеш, еквівалентний 12 млрд. дол США, монетарні метали на суму до 1,9 млрд., інші активи НБУ розміщені в цінних паперах, структура яких не розкривається. Я особисто не впевнений, що в портфелі не знайдеться паперів типу від загиблого банку Lehman Brothers. А ви?», - запитує екс-міністр.

Як повідомлялося, міжнародні золотовалютні резерви України за жовтень цього року зменшилися на 2,3%, або на $788 млн, до $34 162 млрд.

схожі новини