Новини 2011-11-07 17:32

Прем'єром Криму призначений Анатолій Могильов

Президент Віктор Янукович погодив призначення Анатолія Могильова на посаду Голови Ради міністрів АР Крим. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Відповідно до частини четвертої статті 136 Конституції України президент України Віктор Янукович погодив призначення Анатолія Могильова на посаду Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим», - сказано в повідомленні.

Тепер кандидатуру Могильова має затвердити Верховна Рада АР Крим. Нагадаємо, відповідно до п.1 ст. 37 Конституції АРК, голова Радміну призначається на посаду Верховною Радою автономії за поданням глави парламенту і за узгодженням президента України.

Президент визначався із кандидатурою нового прем’єра більше двох місяців. Питання призначення нового голови Радміну Криму постало у середині серпня, після смерті Василя Джарти.

Зазначимо, що глава МВС Могильов одразу став одним з головних претендентів на цю посаду. Некримський політик, виходець із Донецького регіону, який користується довірою президента і якому вже доводилося працювати в Криму (у 2007-му Могильов очолював главк міліції) – такими аргументами апелювали деякі політики, які говорили про його можливе призначення.

Також називали такі кандидатури, як губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк (кримчанин, і може просуватися Дмитром Фірташем, у якого тут під контролем уся «кримська хімія») та перший віце-прем’єр Криму Павло Бурлаков, який виконував обов’язки глави уряду.

Останнім часом також з’явилася інформація, що на пост пре’єра АРК також розглядався нинішній губернатор Черкаської області, уродженець Донецька, член Партії регіонів Сергій Тулуб. Однак, за інформацією джерел, сам він опирався такому призначенню.

Зазначимо, що у коментарі Тижню політолог Сергій Таран передбачав можливість призначення Могильова. При цьому тривалі пошуки кандидата на цю посаду він пояснив «складністю такого кадрового рішення».

схожі новини