Новини 2011-10-17 17:47

Льовочкін пояснив, що Янукович можливо заїде в Брюссель по дорозі на Кубу

20 жовтня 2011 року Президент України Віктор Янукович відбуває в шестиденне латиноамериканське турне, у ході якого передбачається відвідання з державними візитами Республіки Куба та Федеративної Республіки Бразилія. Про це повідомив Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, повідомляє прес-служба глави держави.

Льовочкін також повідомив, що напередодні турне, у першій половині дня 20 жовтня, можливе відвідання Президентом України Брюсселю.

Як повідомлялось, Єврокомісія передала Януковичу неофіційне повідомлення про те, що не буде проводити переговори з ним до тих пір, поки він не продемонструє рішучої реакції з справі Тимошенко.

В ЄС не вимагають звільнення Юлії Тимошенко в зазначені терміни, розуміючи, що це неможливо. Співрозмовники видання очікують прийняття парламентом і підписання президентом закону про гуманізацію Кримінального кодексу в тій редакції, яка гарантує повну реабілітацію лідера «Батьківщини» при розгляді апеляції.

Втім, цим вимоги ЄС не вичерпуються. Брюссель наполягає на об'єктивному розгляді кримінальних справ у відношенні інших опозиційних політиків і на їх допуск до участі в парламентських виборах, а також має намір вимагати від Києва «певних змін виборчого законодавства».

Нагадаємо, за інформацією "Української правди", президенту Віктору Януковичу було офіційно передано запрошення відвідати Брюссель 20 жовтня.

Проведення зустрічі Януковича і Баррозу 20 жовтня опинилося під сумнівом в зв'язку з засудженням Юлії Тимошенко до 7 років тюрми.

За словами дипломатів, враховуючи настрої в Брюсселі, українська сторона спробує зробити так, що ініціатива перенести візит виходила з Банкової, а не від Євросоюзу

схожі новини