Новини 2011-10-13 13:57

Янукович виступає за декриміналізацію статті Тимошенко

Президент Віктор Янукович виступає за декриміналізацію статті вироку прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко. Про це він повідомив журналістам у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область).

"Сьогодні, коли це питання виникло так гостро на політичному рівні, усі звернули увагу на те, що законодавство не відповідає європейським стандартам, процедури не відповідають, сам закон, і ця 365 стаття, що у світі, уже в багатьох країнах, віднесли до рівня адміністративних порушень або питань політичних. Якщо ви мені поставите запитання: "я із цим погоджуюся чи ні?", - безумовно, погоджуюся ", - зазаначив Янукович.

Янукович при цьому нагадав, що вже рік тому було створено робочу групу з реформування Кримінально-процесуального кодексу, і висловив надію, що після отримання рекомендацій європейських структур новий кодекс буде якнайшвидше розглянуто і прийнято Верховною Радою.

Президент також нагадав, що реформа Кримінально-процесуального кодексу була одним із зобов'язань, прийнятих Україною при входженні в Раду Європи.

 Як відомо, раніше Янукович заявив, що кримінальна справа проти Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України. Також він вважає, що рішення Печерського районного суду Києва, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі, є неостаточним.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.

З критичними заявами у зв'язку з вироком Тимошенко виступили Європейський СоюзСША, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великобританії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.

Як відомо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Януковича, що передбачає декриміналізацію економічних злочинів. Він не припускає зміну покарання за статтею, за якою було засуджено Тимошенко.