Новини 2011-10-12 11:30

У ЄС не можуть визначитися з візитом Януковича до Брюсселю

Лідери ЄС обговорюють доцільність зустрічей з Президентом України Віктором Януковичем у зв`язку з рішенням Печерського районного суду Києва про позбавлення волі колишнього прем`єр-міністра України Юлію Тимошенко. Про це власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі повідомило високопоставлене джерело у дипломатичних колах ЄС.

«Зараз ми обговорюємо доцільність зустрічей з Януковичем у Брюсселі з урахуванням нових обставин», - заявив співбесідник агентства.

За його словами, остаточне рішення ще не ухвалено.

Візит Януковича до Брюсселя заплановано на 20 жовтня.

Планувалося, що під час візиту мають бути остаточно узгоджені ключові питання угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Як повідомлялось, Печерський районний суд Києва вчора, 11 жовтня, засудив Ю.ТИМОШЕНКО до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році. Згідно з рішенням суду, також протягом трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Як повідомлялось, коментуючи можливе скасування візиту Януковича депутат Європейського парламенту Марек Сівець (група соціалістів, Польща) виступив категорично проти скасування візиту, і наголосив, що глава української держави має приїхати до Брюсселю, щоб відповісти на всі питання про вирок Тимошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

Раніше, у Європейському парламенті поширювалась думка, що візит президента Віктора Януковича, який запланований на 20 жовтня в Брюссель, повинен бути скасований..