Новини 2011-10-02 17:52

У Британії проходить 30-тисячний марш проти скорочення бюджетних витрат

Більше 30 тисяч людей вийшли на марш проти скорочення бюджетних витрат у центрі Манчестера.

Марш, організований британським конгресом профспілок (TUC), проходить під гаслом "Манчестер за альтернативу: робота, зростання, справедливість". Паралельно з маршем в місті почався конгрес Консервативної партії.

У поліції Манчестера повідомляють, що поки демонстрація проходить без ексцесів та висловлюють надію, що акція пройде без пригод.

"Ми ясно дали зрозуміти, що поліція, суди і суспільство не потерплять нічого подібного до того, що відбувалося в серпні", - заявив заступник начальника поліції Манчестера Іан Хопкінс.

Разом з профспілками у марші взяли участь представники студентських організацій, груп захисту тварин і організації, які виступають проти скорочень бюджетних витрат.

"Люди дуже злі, але багато хто при цьому ще й налякані", - заявив один з організаторів демонстрації депутат-лейборист Тоні Ллойд.

"Цей уряд скорочує мільярди і мільярди в нашому бюджетному секторі. Навіть провідні консерватори закликають Джорджа Осборна перейти до альтернативного плани і економічного зростання", - додав Ллойд.

Міністр фінансів Великої Британії Джордж Осборн, що бере участь у партійній конференції торі, заявив, що протести не вплинуть на економічну політику.

"Це ваше демократичне право брати участь у марші, але в кінцевому підсумку виступ не зможе допомогти економіці", - заявив Осборн.

"Кожне втрачене робоче місце - привід для жалю, - сказав міністр фінансів. - Однак тільки за минулий рік було створено понад півмільйона робочих місць".

Партійна конференція консерваторів триватиме до середи. Очікується, що з'їзд торі принесе міській економіці більше 27 млн ​​фунтів (більше 42 млн доларів).

Нагадаємо, наприкінці вересня депутати Європарламенту схвалили пакет заходів щодо посилення фінансової дисципліни в країнах Євросоюзу. Підсумкове голосування пройшло в рамках сесії найвищого законодавчого органу ЄС у присутності голови Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу.

Фото: The Guardian