Новини 2011-09-29 18:12

Переобрання голови Верховного Суду відклали

Голова Верховного Суду України Василь Онопенко відкликав подання про скликання Пленуму Верховного Суду України.

Як повідомили Тижню у прес-службі ВСУ, таке рішення він прийняв на підставі рекомендацій зборів суддів Верховного Суду, які відбулися 29 вересня.  На зборах було обговорено ситуацію, що склалася у зв’язку із забороною Окружним адміністративним судом міста Києва проведення засідань Пленуму Верховного Суду України.

“Вирішено зобов’язати секретаря Пленуму Верховного Суду України повідомляти суддів Верховного Суду України Самсіна І.Л. і Пінчука М.Г., відряджених для роботи у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, про засідання Пленуму Верховного Суду України, оскільки в силу положень статей 39, 40, 42, 45, 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» за ними зберігається статус судді Верховного Суду України, за яким вони мають право брати участь у роботі Пленуму Верховного Суду України”, - говориться у повідомленні.

Про прийняте на зборах рішення буде поінформовано Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначають у ВСУ.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Окружний адміністративний суд Києва за позовом судді Верховного Суду Миколи Пінчука заборонив проводити пленум 30 вересня з порядком денним про обрання голови.

Голова Верховного Суду Василь Онопенко має намір внести свою кандидатуру на повторне обрання на посаду голови суду. Термін його повноважень закінчується 29 вересня, вибори нового голови суду мають пройти до кінця жовтня.

Як відомо, на початку березня судді Верховного Суду підготували подання про висловлення недовіри главі суду Василю Онопенку. Питання про висловлення недовіри голові суду Онопенку розглядалося у відкритому режимі. Втім, Пленум Верховного суду не підтримав пропозицію щодо висловлення недовіри голові ВСУ Онопенку.