Новини 2011-09-25 12:36

Швейцарія відкриє РФ інформацію про банківські рахунки росіян

Росія і Швейцарія підписали протокол про внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування, у тому числі що стосуються передачі певної інформації про рахунки російських громадян в швейцарських банках.

Документ підписали у Вашингтоні віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін і глава Федерального департаменту фінансів Евелін Відмер-Шлумпф.

Сама угода про уникнення подвійного оподаткування була підписана в Москві 15 листопада 1995 року, при цьому в ньому не містилося пункту про обмін інформацією між країнами з податкових питань. "Угода доповнюється по цілому ряду позицій, насамперед, визначається порядок запитів податкових служб по необхідної інформації щодо ухилення від податків", - сказав Кудрін на церемонії підписання.

Раніше міністр повідомив, що за запитами планується отримувати інформацію щодо рахунків громадян, які ухиляються від оподаткування, якщо в РФ будуть ініційовані процедури з пошуку ухилення або відмивання. Міністр пояснив, що при ознаках того, що той чи інший платник податків здійснює якесь протиправне діяння, у Росії буде можливість отримувати інформацію про його рахунки у банках Швейцарії.

У Швейцарії з 1934 року існував закон, згідно з яким банки піддаються великим штрафам, а їхні співробітники, замішані в порушенні, можуть піддатися тюремного ув'язнення. Винятком було підозра у відмиванні грошей і корупції. У 2009 році Швейцарія повідомила, що пом'якшить закон, привівши його у відповідність до стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

схожі новини