Новини 2011-09-08 17:01

Литвин зацікавлений в об’єднанні з Партією регіонів більше, ніж самі регіонали

«Радість», з якою регіонали очікують входження Народної партії Володимира Литвина до ПР, є ніщо інше, як політтехнологічний хід, що називається «парадом приєднання» для демострації авторитету влади.

Про це сказав політолог, керівник Центру прикладного аналізу «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи Тижню заяву заступника голови ПР Олександра Єфремова про радість, з якою регіонали сприймуть приєднання до них партії Литвина.

«Насправді, Литвин сьогодні більше зацікавлений у приєднанні до Партії регіонів, ніж самі регіонали. Рейтинг Народної партії сьогодні сягає 1%, який не забезпечить її проходження до Верховної Ради. А для Литвина головне – знову бути у парламенті. Проте він, якдосвідчений політик, дуже обережно говорить про приєднання до ПР. Активність самих регіоналів у цьому питанні свідчить про їхню спробу за допомогою «параду приєднання» засвідчити авторитетність влади», – пояснив Фесенко.

За його словами, на яких умовах Народна партія об’єднається з ПР, залежатиме саме від домовленостей Литвина з керівництвом ПР.

«Литвин зараз вирішує, про що йому краще домовлятися. Адже у нього є вибір, або йти з групою соратників до парламенту з мажиротарних округів, чи отримати квоту у списку Партії регіонів. Тож все залежатиме від того, що йому запропонують регіонали і які гарантії нададуть. Якщо він вибере останній варіант, то говорити про об’єднання, як це робить сам Литвин, немає сенсу. Адже у виборах до ВР можуть брати участь виключно партії, якщо в черговий раз не змінять законодавство. Тобто йдеться про фактичне поглинання Партією регіонів Народної партії», – зауважив політолог.

На думку Фесенка, інша ситуація склалася з «Сильною Україною» Сергія Тігіпка.

«У обєднанні СУ та ПР були зацікавлені обидві партії. Точніше, їхні лідери. Тігіпко розуміє, що СУ на парламентських виборах важко конкурувати з ПР, тож краще об'єднати зусилля. Крім того, його влаштовує робота на в уряді. Можливо, йому запропонують стати співголовою, чи першим заступником голови ПР. Водночас «регіонали зацікавлені у партійних структурах СУ на місцях та електорату Тігіпка, який проголосував за нього на минулих президентських виборах. Можливо, за рахунок об'єднання регіонали хочуть покращити свій рейтинг», – розповів Фесенко.

Щодо внутрішньопартійної дискусії у СУ та Народній партії про злиття з ПР, політолог вважає, що вона може бути гостра, але суттєво не вплине на рішення Тігіпка і Литвина.

«У таких питаннях завжди аппарат партії проти, але зазвичай вирішується все так, як хочуть «вожді», – резюмував Фесенко.

Як повідомлялось, голова фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов виступає за входження Народної партії у ПР.

«Ми сьогодні працюємо досить конструктивно з Народною партією, але це їхнє право, ухвалювати таке рішення чи ні. Ми не можемо тут ані підштовхувати, ані наполягати. Це самостійна політична сила, і якщо вони вирішать, що згодні увійти до Партії регіонів, звісно, ми цьому будемо раді», – зазначив він.

Нагадаємо, 22 серпня голова Ради, лідер Народної партії Володимир Литвин виключив  можливість вливання його політичної сили у ПР, зазначивши, що мова може йти лише про об'єднання..

16 серпня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики, лідер партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко заявив намір «Сильної України» ввійти до складу ПР.