Новини 2011-08-23 09:55

Еспертиза не підтвердила версію про добивання Чорновола кастетом після ДТП

Експерти, які в червні цього року провели ексгумацію тіла В'ячеслава Чорновола, прийшли до одностайного висновку: на тілі покійного є тілесні ушкодження, характерні для ДТП. Про це повідомив прокурор Києва Анатолій Мельник в інтерв'ю "Комсомольській правді в Україні" .

«Було поставлено питання, чи дійсно на тілі В'ячеслава Чорновола є тілесні ушкодження, не пов'язані з аварією. Для цього у цій кримінальній справі була проведена повторна комплексна судово-медична експертиза. За клопотанням Тараса В'ячеславовича до складу групи були включені його представники, вони брали участь у проведенні досліджень. Експерти прийшли до одноголосної думки: на тілі покійного є тілесні ушкодження, характерні для ДТП», - заявив Мельник.

Мельник також відзначив, що експерти «досліджували усі обставини ДТП і передали кримінальну справу в слідче управління столичної міліції». «Водій КамАЗу Володимир Куделя порушив Правила дорожнього руху - виконував поворот в невстановленому місці, що і призвело до аварії», - сказав прокурор Києва.

Він також повідомив, що Чорновола, і його водія Павлова, чиє тіло теж ексгумували, поховали за всіма християнськими традиціями, як хотіли родичі - на тому ж місці. «У нових трунах, оскільки старі вже прийшли в непридатність. Могили привели у порядок», - сказав Мельник.

Нагадаємо,  у березні цього року стало відомо, що справа щодо смерті В’ячеслава Чорновола направлена на дорозслідування

2 червня була проведена ексгумація, прокуратура передала тіло В'ячеслава Чорновола в експертну установу для дослідження. При цьому прокуратура зазначала, що одержала письмові дозволи близьких родичів екс-лідера НРУ на .

Прокуратура вважала, що в результаті повторної комісійної судово-медичної експертизи буде можливо встановити причину смерті Чорновола. У 2009 році члени Народного Руху Ярослав Кендзьор і Іван Стойко стверджували, що В'ячеслав Чорновіл і його водій після зіткнення з вантажівкою були живі, але їх добив кастетом невідомий.

В'ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі в березні 1999 року неподалік від Києва, його було поховано на центральній алеї Нового Байкового Цвинтаря в Києві.