Новини 2011-08-21 14:44

Після Тігіпка «регіонали» можуть «виставити рахунок» партіям Яценюка і Тягнибока

До лав Партії регіонів вслід за партією «Сильна Україна» Сергія Тігіпка може увійти «Фронт змін» Арсенія Яценюка і навіть «Свобода» Олега Тягнибока. Таку думку в коментарі Тижню висловив політолог, керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Всі проекти, якими керує опозиція або ті політики, на яких розраховує Партія регіонів – Тігіпко, Яценюк і навіть «Свобода» - можуть стати жертвами інтеграційних процесів, які вимагає Партія регіонів. Так, навіть «Свобода» або її частина… Тому що за все треба платити. Їм дали можливість за рахунок опозиції піднятися, тепер їх черга помагати Партії регіонів на парламентських виборах. А що думав Яценюк? Йому дали можливість зібрати голоси по всій Україні, коли Партія регіонів робила імітацію електорального плюралізму під час президентської кампанії. Вони («Фронт змін», «Свобода» - Ред.) два роки користувалися найдорожчими телеканалами України при повному знищенні доступу опозиції до офіційних ЗМІ», – стверджує Небоженко.

Однак, за словами політолога, партії з низьким рейтингом не будуть вступати в Партію регіонів.

«Партії, які мають дуже маленький процент, не можуть об’єднуватися з великими партіями, адже це свідчить про кризу партії. Якщо до Партії регіонів, що має 25% електорату приєднати, наприклад, Литвина, який не має проценту електорату, тобто це свідчить про жахливу кризу Партії регіонів, а не про невдачу Литвина. Якщо партія Литвина буде вливатися в Партію регіонів, то про це не буде підозрювати жодне живе створіння. А щодо «Нашої України», то я не думаю, що Ющенко піде на таке самогубство і затягне «Нашу Україну» під крило Партії регіонів», – зазначив він.

На думку Небоженка, у випадку вступу в Партію регіонів партії «Фронт змін» та «Свобода» частина маловідомих партійців вийде з лав політичних організацій.

«Буде розкол… Справа в тому, що це живі організації, на відміну від партії Тігіпка, хоча і там Кужель хоче вийти із партії. Точно так само, якщо партія Яценюка приєднається до Партії регіонів, частина маловідомих «яценюкістів» відділиться від Яценюка. Так само буде і в «Свободі», де західноукраїнські організації створять нову організацію», – додав Небоженко.

Вихідці з цих партій, за словами політолога, не вступатимуть в інші політичні сили, а чекатимуть розколу Партії регіонів.

«Всім, хто спробує ухилитися від важкого погляду Партії регіонів, потрібно буде чекати самого розколу партії. Партія регіонів не має ідеології, яскравого лідера, це – партія влади. Як тільки вона почне тріщати, частина активістів почне виходити. Ми це бачили багато разів – від Руху до КПРС, закінчуючи БЮТ і «Наша Україна», – додав Небоженко.

На думку політолога, у тих, хто не погодиться вступати до «регіоналів», є хороші перспективи балотуватися на виборах по мажоритарних округах.

«Вони всі підуть «в тінь» і будуть втрачати свої можливості. Якщо Партії регіонів не вдасться через адміністративний ресурс контролювати вибори до Верховної Ради, то, звичайно, всі ці люди підуть по мажоритарних округах. Думаю чимало з них своє небажання вступати в Партію регіонів будуть видавати як велику політичну перевагу, і я думаю, що електорат це оцінить як заслугу», – додав Небоженко.

Нагадаємо, партія «Сильна Україна» вирішила увійти до складу Партії регіонів. На думку голови Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, Партія регіонів, імовірно, пообіцяла голові партії «Сильна Україна» Сергію Тігіпку прем’єрську перспективу, аби об’єднати ці дві партії.

схожі новини