Новини 2011-08-16 22:50

У Росії затримали ще двох чиновників через аварію теплохода «Булгарія»

Два чиновники Ространснагляду стали фігурантами кримінальної справи через катастрофу теплохода «Булгарія» на Волзі.

«Слідчі головного слідчого управління СК РФ в рамках кримінальної справи за фактом аварії туристичного теплохода «Булгарія» затримали начальника Казанського лінійного відділу Волзького управління державного морського і річкового нагляду федеральної служби з нагляду в сфері транспорту Ірека Тімергазеева та головного державного інспектора цього ж відділу Владислава Семенова», - повідомив офіційний представник РФ Володимир Маркін.

За його словами, вони підозрюються в скоєнні злочину, передбаченого ст.293 (халатність).

За версією слідства, ці посадові особи, відповідальні за передліцензійної перевірку, дали позитивний висновок про готовність компанії ТОВ «АргоРечТур», очолюваної Світланою Інякіной, до дотримання вимог та умов ліцензії на здійснення діяльності з перевезення пасажирів внутрішнім водним транспортом, зазначив Маркін. Він вказав, що «протиправні дії посадових осіб Ространснагляду знаходяться в причинно-наслідкового зв'язку з наступними тяжкими наслідками, а саме: загибеллю 122 чоловік, що знаходилися на борту теплохода «Булгарія».

Представник СК РФ повідомив, що в даний час слідчими проведено ряд обшуків та виїмок за місцем роботи та проживання підозрюваних, проводяться інші слідчі дії, спрямовані на збір та закріплення доказів, вирішується питання про обрання стосовно затриманих запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Нагадаємо, пасажирський двопалубний дизель-електрохід «Булгарія» затонув 10 липня на Куйбишевському водосховищі в Татарстані. З 208 осіб, що знаходилися на борту, вдалося врятувати 79, у тому числі 10 з 40 дітей і підлітків. Загинули 122 людини, один залишається непізнаним.

Комісія Ространснагляду прийшла до висновку, що причинами аварії стала сукупність наступних факторів: невиконання судновласником і капітаном судна вимог нормативних документів, що регламентують безпеку судноплавства при плануванні, підготовці та здійсненні рейсу, в ході якого не забезпечувалася безпеку плавання судна, а також низька кваліфікація та недисциплінованість членів екіпажу судна.

За фактом аварії корабля порушено три кримінальні справи - про порушення правил експлуатації (ст.263 КК РФ) і надання туристичних послуг (ст.238 КК РФ), про ненадання капітаном судна допомоги потерпілим (ст. 270 КК РФ). Потерпілими визнані понад 200 осіб.

Поки в рамках слідства у даній справі затримано та заарештовано гендиректор ТОВ «АргоРечТур» (суборендатор «Булгарії») Світлану Інякіну і старшого експерта Камської філії Російського річкового регістра Яківа Івашова. Їм пред'явлені звинувачення за ч. 3 ст. 238 (надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки життя і здоров'я споживачів, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб) КК РФ. При цьому відносно другого підозрюваного, Івашова, список осудних йому злочинів може бути розширений.

Крім цього, звільнено директора філії підприємства «Казанський пасажирський порт» Рашида Сафіна за випуск з річкового порту Казані «Булгарії» в туристичний рейс без інформування уповноваженого держоргану з диспетчеризації флоту, а відносно посадових осіб Камського річкового пароплавства (Перм), яке є власником затонулої «Булгарії», порушено справу за ст. 201 (зловживання повноваженнями) КК РФ.

схожі новини